www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. listopadu 2020, Svátek má Xénie, zítra René

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: 41. Invelt Rally Pačejov vítězná pro Kopeckého s Hlouškem

28. září 2020 • 15:35

Po téměř dvou měsících pokračuje SONAX Mistrovství České republiky v automobilových soutěžích. Posádky velkého šampionátu se premiérově vydají na Invelt Rally Pačejov, která se jede v netradičním formátu neděle-pondělí. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Invelt Rally Pačejov ON LINE --- Výsledky Invelt Rally Pačejov historiků ON LINE --- Základní informace o Invelt Rally Pačejov --- Diskuzní fórum k Invelt Rally Pačejov

Jan Kopecký - Jan Hloušek (Škoda Fabia Rally2 Evo) - Kowax ValMez Rally 2020

- - - - - - - - - - - - - 2. etapa - - - - - - - - - - - - -

Ohlasy z cíle

Přinášíme volný přepis ohlasů v rámci zpravodajství ČT4 Sport z letošní 41. Invelt Rally Pačejov (zdroj: www.ceskatelevize.cz)

Jan Kopecký: „Soutěž nám vyšla skvěle od první až do poslední zkoušky. Do Pačejova jsem se vrátil po devatenácti letech, když jsem tu startoval jen jednou. Pořadatelům patří poděkování, že dokázali připravit i v tomto náročném období tak krásnou soutěž. Podmínky byly šílené, hlavně ve druhý den, voda, bláto, akvaplanink. Měli jsme ale vše dobře podchyceno od špionů a auto fungovalo skvěle. Doufejme, že se Šumava pojede, přál bych to si kvůli všem. Mohlo by to být krásné vyvrcholení roku.“

Václav Pech: „Musím říci, že po tak těžké soutěži jsme rádi i za druhé místo. S podmínkami jsme se snad vyrovnali dobře, ale Honza na nás najel přeci jenom větší náskok, než jsme čekali. Musíme se líp připravit na Šumavu, bude to velký boj. Honzu musíme porazit aspoň v jedné etapě, bude rozhodovat každý bod.“

Jan Černý: „Filipovo odstoupení mě mrzí, sváděli jsme pěkné souboje. Včera jsme na tom byli líp my, dnes on. Chtěli jsme ještě odpoledne závodit, ale už nebylo o co. Z našeho pohledu byl nejlepší začátek soutěže, dnes ráno jsme zvolili trochu jiné obutí než ostatní a nebylo to úplně vhodné. Teď jsme obuli podobně a jelo se mi daleko líp, ale už chyběla motivace a chtělo to jen dojet. Věřím, že se pojede ještě Šumava a čeká nás tam bitva s Filipem.“

Roman Odložilík: „Určitě je to víc, než jsme čekali. Mladí kluci jedou přeci jenom velmi rychle a trať je tu velice těžká, takže jsme se čtvrtým místem velice spokojení. Pořadatelé odvedli nádhernou práci a Pačejov je ve velkém mistráku naprosto právem. Bylo to velice pěkné. Erzety tu nejsou tolik rozbité, bude to opět specifická soutěž v šampionátu. Původně jsme měli jet s Polem, ale auto nebylo pořádně nachystané. Měli jsme ale štěstí a mechanici odvedli dobrou práci.“

Miroslav Jakeš: „Čekali jsme víc a dneska jsme se docela trápili, takže zklamání. Forma nebyla optimální a na předposlední zkoušce jsem měl defekt, takže už se s Romanem nedalo závodit. Škoda. Soustředil jsem se pouze na Romana, za sebe jsem se nedíval. Doufám, že se ještě odjede Šumava, snad nám ji nezruší.“

RZ 14 - Čečelovice - Čečelovice (14.90 km)

Vítězstvím na závěrečné rychlostní zkoušce potvrdila své absolutní prvenství na letošní 41. Invelt Rally Pačejov posádka Jan Kopecký - Jan Hloušek na Škodě Fabii Rally 2 Evo, druhé místo si na své konto připsali Václav Pech s Petrem Uhlem na Fordu Focus WRC a stupně vítězů uzavřeli Jan Černý s Petrem Černohorským na Volkswagenu Polo Gti R5.

Jan Kopecký - Jan Hloušek, Škoda Fabia Rally2 - Invelt Rally Pačejov 2020; foto: Škoda Auto

Poslední zkouška pačejovské rally ještě dala posádkám co proto. Na rozblácené a mokré trati však nikdo z čela nechtěl extrémně riskovat a tomu odpovídaly i jasně pomalejší časy než při prvním průjezdu.

Jedinou výjimkou byl v tomto ohledu pravděpodobně Miroslav Jakeš, který se ještě snažil ohrozit čtvrtého Romana Odložilíka a zajel druhý čas, srovnatelný se svým prvním průjezdem nejdelší zkouškou dne. Odložilík však na posledním měřeném testu zaostal za Jakešem o necelých pět vteřin a po zásluze si dojel pro zmiňované čtvrté místo absolutně.

Třetí dílčí čas zaznamenal Pech před Černým, páté místo na druhých Čečelovich patřilo již zmiňovanému Odložilíkovi před Albertem z Thurnů a Taxisů.

S body za šesté místo pojede domů z Pačejova Martin Vlček, za sedmým Vojtěchem Štajfem nakonec o pouhých devět desetin sekundy končí letošní pravidelný účastník českého šampionátu, Albert von Turn und Taxis.

Nejlepší desítku absolutní klasifikace uzavírají Jan Sýkora a Ondřej Šimek, který se na posledním rychlostním testu dokázal posunout před Karla Trojana.

V hodnocení vozů kategorie 2WD se stylově se soutěží i druhou etapou rozloučil Dominik Stříteský, který opanoval všech šest dnešních testů. Vítězem kategorie se však stal Jan Dohnal, který do závěrečného dne 41. Invelt Rally Pačejov nastupoval s komfortním náskokem. S třetím místem ve dvoukolkách za Stříteským je nakonec pravděpodobně spokojen i Václav Stejskal, který ale ještě dnes ráno pomýšlel na stříbro.

Třídu 3, tedy produkční vozy, s náskokem šesti minut vyhrál Lukáš Matěna před nestorem českých soutěží Marcelem Tučkem, třetí skončil Martin Lošťák. Kategorii GT jasně opanoval stylem start-cíl Petr Nešetřil, který nedokázal zvítězit pouze na RZ 10 a 11. Druhý skončil Martin Rada, kterému dnes pomohly jednak solidní časy a ve finále nakonec i problémy třetího Jiřího Jirovce v závěru soutěže.

RZ 13 - Horažďovice Předměstí - Komušín (5.02km)

Nečekané prvenství si na předposlední rychlostní zkoušce připsal na své konto Roman Odložilík, když pětikilometrovou zkoušku 'Muničák' projel o 1.4 sekundy rychleji než druhý Jan Kopecký. Ten se přitom oproti prvnímu průjezdu zrychlil o více než tři vteřiny.

Odložilík tak úspěšně odrazil další možný útok ze strany Miroslava Jakeše. Ten ztratil čtvrtým dílčím časem za Janem Černým celkem 5.8 sekundy a jeho stávající odstup na Odložilíka v celkovém pořadí se tak přesně zdvojnásobil.

Václav Pech dokončil zkoušku jako pátý, zdá se, že i on se definitivně smířil s faktem, že na soutěži, při níž v minulosti debutoval, letos nevyhraje. Šestý byl na třinácté zkoušce Albert von Thurn und Taxis před Martinem Vlčkem.

Ve dvoukolkách byly v desetině nejrychlejší dva Peugeoty 208 R2 pilotované Dominikem Stříteským a Jiřím Pohlídalem, třetí čas zajel Jan Dohnal. Za vedoucí trojlístek Dohnal, Stříteský a Stejskal se posunul na úkor Lukáše Frány právě Pohlídal.

RZ 12 - Klínovice - Chrášťovice (10.52km)

Jan Kopecký podle všeho v poslední sekci ubral nohu z plynu, když projel dvanáctý rychlostní test s průměrnou rychlostí o více neždva kilometry nižší než při prvním průjezdu. Druhé dílčí vítězství tak získal Václav Pech, který se naopak o kilometr za hodinu zrychlil.

Náskok pilota mladoboleslavského továrního speciálu se však snížil o pouhou vteřinu a na jeho adresu se sluší dodat, že k jeho času z RZ 9 chybělo Pechovi stále šest vteřin. Třetí čas zajel Jan Černý, který již nemá s kým bojovat.

V souboji o čtvrté místo se ještě zdaleka nevzdává Miroslav Jakeš, když na této zkoušce stáhnul z náskoku Romana Odložilíka 5.4 sekundy a k této pozici mu tak momentálně chybí necelých šest vteřin.

Šestý čas zajel Jan Sýkora, do první desítky se po nešťastném odstoupení Filipa Mareše posunul Karel Trojan.

Desátý čas absolutně a nejlepší v kategorii 2WD zajel znovu Dominik Stříteský, o stupních vítězů ve dvoukolkách se tak zdá být rovněž rozhodnuto, když mezi vedoucí trojicí, tedy Janem Dohnalem, zmiňovaným Stříteským, Václavem Stejskalem a čtvrtým Lukášem Fránou jsou zhruba minutové rozestupy.

Další porci smůly si po včerejších problémech na RZ 6 vybral jinak jednoznačně nejrychlejší pilot produkčních vozů Martin Šikl, který havaroval a zkouška byla přerušena.

RZ 11 - Čečelovice - Čečelovice (14.90 km)

Až na závěrečné zkoušce předposlední sekce si dokázal spravit náladu Václav Pech, když na prvním průjezdu nejdelším měřeným úsekem závěrečné etapy zaostal za vedoucím Janem Kopeckým jen o 1.1 desetinu sekundy.

Pro plzeňského jezdce však bylo mnohem podstatnější, že na třetího Filipa Mareše najel přes deset vteřin a dosavadní náskok na svého nejbližšího pronásledovatele tak rázem více než zdvojnásobil.

Marešovo tažení za dalším pódiovým výsledkem však o něco později zmařil logistický problém, když jeho Škodě Fabii Rally2 došel na přejezdu z RZ 11 do servisní zóny benzín. O pořadí na stupních vítězů je tak možná rozhodnuto, ale rally končí až poslední časovou kontrolou.

O tom jak náročná byla čečelovická rychlostní zkouška připomínající svou siluetou číslo osm svědčí nejlépe fakt, že čtvrtý Jan Černý ji dokončil se ztrátou 22.6 sekundy na Kopeckého, těsně před Romanem Odložilíkem a Miroslavem Jakešem. Sedmý Martin Vlček pak na necelých patnácti kilometrech ztratil více než půlminutu.

Vzájemné odstupy mezi jednotlivými jezdci na čele průběžné absolutní klasifikace tak opět narostly a je otázkou, co s nimi jednotliví aktéři pačejovské soutěže dokáží provést na závěrečných třiceti kilometerech ostrého zápolení.

Zatímco na prvních devíti příčkách se krom časů nic neměnilo, potřetí za za sebou se dnes ráno vyměnilo jméno jezdce na desáté příčce. Na tu tentokrát postoupil Jan Sýkora, který v pondělí ráno dokázal zajet tři časy v první desítce.

Čistý hattrick završil třetím nejrychlejším časem v řadě Dominik Stříteský, který se tak asi stal největším překvapením dopoledne. Na RZ 11 najel na Jana Dohnala bezmála dalších deset vteřin, průběžně třetímu Václavu Stejskalovi pak nadělil více než dvě vteřiny na kilometr.

Zkouška byla následně zrušena po havárii Jiřího Pertlíčka.

RZ 10 - Horažďovice Předměstí - Komušín (5.02km)

O pouhou desetinu sekundy zaostal za Janem Kopeckým na nejkratším rychlostním testu celé rally Filip Mareš. Deštěm zmáčená zkouška vedoucí přes bývalý vojenský prostor evidentně nejvíce vyhovovala Fabiím Rally2, neboť za třetím Janem Černým si pro čtvrtý čas dojel Roman Odložilík.

Až za pátým Martinem Vlčkem, šestým Janem Sýkorou a sedmým Miroslavem Jakešem se ve výsledcích desáté rychlostní zkoušky objevil se ztrátou 7.5 sekundy Václav Pech. Sváteční ráno tak oslavenci zatím příliš radosti nepřineslo, když jeho celková ztráta na Kopeckého narostla již na 52.6 sekundy a naopak třetí Filip Mareš na něj aktuálně ztrácí jen 8.2 vteřiny.

Na konec první desítky se posunul Karel Trněný, který využil zaváhání Roberta Adolfa. Ten se na desátou pozici dostal opravdu nakrátko, když na RZ 9 profitoval z odstoupení mladého Semeráda, ale hned na RZ 10 ztratil po jezdecké chybě téměř minutu.

Ve dvoukolkách si na mokru evidentně libuje Dominik Stříteský, když znovu dokázal pokořit Jana Dohnala, tentokrát rozdílem půl vteřiny na kilometr. Václav Stejskal ztratil na Stříteského rovný tucet vteřin a aktuálně je tak za průběžně druhým pilotem Peugeotu 208 R2 o 15.3 sekundy. Třetí dílčí čas zajel Jiří Pohlídal, jenž se tak dotahuje na celkové čtvrté místo Lukáše Frány.

Po havárii Adama Fabriky byla zkouška pozastavena.

RZ 9 - Klínovice - Chrášťovice (10.52km)

Do chladného a vlhkého rána, které provázelo start 2. etapy letošní pačejovské rally se nejlépe probudili Jan Kopecký s Janem Hlouškem, kteří na nové rychlostní zkoušce vedoucí z Klínovic odjeli svým nejbližším pronásledovatelům téměř o deset vteřin.

O jednu desetinu sekundy před Václavem Pechem zajel druhý čas Filip Mareš, který tak na čtvrtého Jana Černého najel 8.8 vteřiny a posunul se na třetí místo před příbramského jezdce.

Pátý čas zajel Miroslav Jakeš s půlvteřinovým odstupem na Romana Odložilíka, ten tak zůstává i nadále na páté příčce průběžné absolutní klasifikace právě před Jakešem.

Zkoušku na krátko přerušila havárie do té doby průběžně osmého Petra Semeráda, za ním jedoucího Vojtěcha Štajfa a Alberta von Thurn und Taxise tak čekalo přidělení náhradních časů.

Překvapení přinesla kategorie vozů s jednou poháněnou nápravou, když zkoušku rozdílem třídy opanoval mladý Dominik Stříteský, který zde byl o deset vteřin rychlejší Jana Dohnala a na Václava Stejskala najel více než dvojnásobek, což ho posunulo na průběžnou druhou příčku dvoukolek.

- - - - - - - - - - - - - 1. etapa - - - - - - - - - - - - -

RZ 8 - Nehodív - Strážovice (7.34km)

Poslední zkouška úvodní etapy 41. Invelt Rally Pačejov nepřinesla z pohledu první desítky žádnou dramatickou změnu. Sedmý vítězný čas zajel Jan Kopecký, jehož hegemonii dnes narušil pouze Václav Pech, kterému patřila na RZ 8 druhá příčka před Filipem Marešem.

Čtvrtým časem se na zkoušce vedoucí nejblíže k ředitelství rally blýsknul Martin Vlček, v desetinách vteřiny za ním se seřadili Petr Semerád, Jan Černý a Roman Odložilík.

Do zítřejších závěrečných 61ti měřených kilometrů tak nastoupí Kopecký s náskokem 35.4 sekundy a je otázka, zda s tímto relativně komfortním polštářem dokáže na šesti rychlostních zkouškách druhý Václav Pech provést něco zásadního.

Dramatickou bitvu každopádně slibuje souboj o třetí místo, když čtvrtý Filip Mareš dokázal na konci neděle stlačit svou ztrátu na Jana Černého na pouhé tři vteřiny. Za pátým Petrem Semerádem jsou v patnácti sekundách seřazeni zástupci 'moravské sekce', tedy Roman Odložilík, Miroslav Jakeš a Martin Vlček.

S devátým místem absolutně se musí spokojit Vojtěch Štajf. Pražský jezdec se v neděli pohyboval dílčími časy okolo konce první desítky a tak s ním možná poněkud překvapivě drží krok desátý Albert von Thurn und Taxis.

One man show v kategorii 2WD dokonal v první etapě Jan Dohnal, druhý Václav Stejskal se musel znovu spokojit s druhou příčkou. Sympatický výkon Dominika Stříteského v neděli vyústil v zaslouženou třetí pozici kategorie a jasné vedení ve třídě 6, kde má k dobru více než minutu na druhého Davida Soldáta a třetího Jiřího Pohlídala.

Třídu 3 vede Lukáš Matěna, když se Martin Šikl dokázal dalšími dvěma nejrychlejšími časy na konci dne vrátit alespoň na druhou příčku produkčních aut před Adama Fabriku.

V gétéčkách nebo chcete-li raději v 'zadokolkách' panuje na čele podobná 'nuda' jako v kategorii 2WD, když všech osm dosavadních testů ovládnul Petr Nešetřil. Další Porsche 997 GT3 Jiřího Jirovce na druhém místě zaostává o 1:41.9 minuty, na Abart 124 RGT pilotovaný Martinem Radou se pak z uctivé vzdálenosti dívá čtvrtý Karel Macek.

RZ 7 - Myslív - Kramolín (7.88km)

Limit maximální povolené rychlosti na dálnici atakoval na sedmém rychlostním testu nejrychlejší Jan Kopecký, který zde zaznamenal průměrnou rychlost 128.6 km/h. O kilometr v hodině pomalejší byl druhý Filip Mareš.

Třetí čas na RZ 7 zapsal ke svému jménu Petr Semerád, o čtvrté dílčí místo se podělili Roman Odložilík a Jan Černý před Martinem Vlčkem. Václav Pech se musel tentokrát spokojit až s časem ve druhé desítce, když mu v jednom z vracáků zhasnul motor jeho vozu, což ve finále znamenalo ztrátu rovných deseti vteřin na Kopeckého.

Pilot tovární Škody Fabie tak měl před posledním testem dne k dobru přes půl minuty, třetí Jan Černý ztrácel po sedmi zkouškách na první příčku 44.1 vteřiny. Za čtvrtým Marešem a pátým Semerádem se osamostatnil na šesté příčce Odložilík, na kterého ztrácel bez desetiny čtyři sekundy Miroslav Jakeš.

Dvoukolky stále nepoznaly jiného vítěze než Jana Dohnala a tak není divu, že ten měl k dobru již necelou minutu na Václava Stejskala. Lukáš Frána zkusil ukrojit třetím časem část své ztráty na Dominika Stříteského, ale povedlo se mu ji snížit pouze 'kosmeticky' o 1.4 sekundy.

RZ 6 - Třebohostice - Doubravice (12.01km)

Také druhé Třebohostice přinesly relativně solidní navýšení rychlostního průměru oproti prvnímu průjezdu touto zkouškou. Dílčí porážku z předchozího testu vrátil i s úroky Jan Kopecký svému nejbližšímu pronásledovateli Václavu Pechovi, když zde byl o 4.1 sekundy rychlejší pilota modrobílého Focusu WRC.

Třetí čas zajel Filip Mareš, osm desetin vteřiny za ním byl na polookruhovém testu Jan Černý a dalších pět desetin ztratil Petr Semerád. Až za šestým Miroslavem Jakešem a sedmým Martinem Vlčkem skončil tentokrát Roman Odložilík. Fryštácký pilot se tak ocitnul na dělené šesté příčce s Jakešem a na jeho dosavadní pátou pozici posunul Semerád.

Jan Dohnal přidal ke svému náskoku na čele dvoukolek dalších 11.5 sekundy, když Václav Stejskal byl poprvé pokořen Dominikem Stříteským a ten se tak stále drží na dohled svému zkušenějšímu soupeři. Čtvrtou pozici celkově drží s odstupem 41.9 sekundy za Stříteským Lukáš Frána, na záda jeho DS3 R3T mu ale dýchal Peugeoty 208 R2 pilotovaný Davidem Soldátem.

Smůlu měl Dominikem Brož, který byl sice v cíli testu klasifikován, ale svůj vůz rozbil těsně za letmým cílem zkoušky, podobně jako to provedl při prvním průjezdu David Tomek se svou Fabií R5.

Ve třídě 3 přišel o dosavadní vedení Martin Šikl, když na RZ 6 ztratil 1:10 minuty (defekt?) a rázem se ocitnul na třetí příčce za Lukášem Matěnou a Adamem Fabrikou.

V divácky atraktivních 'gétéčkách' se jasně drží na čele Petr Nešetřil s náskokem 1:21.8 minuty na druhého Jiřího Jirovce, třetí je Martin Rada o dalších 26.1 sekundy zpět. Po problémech s hydraulikou svého Porsche 997 GT3 musel z druhého místa kategorie odstoupit hořovický Radoslav Nešpor.

RZ 5 - Novosedly - Pracejovice (13.92km)

Druhý průjezd nejdelším nedělním testem přinesl první nejrychlejší čas pro Václava Pecha na Fordu Focus WRC. Plzeňský pilot se oproti prvnímu průjezdu dokázal zlepšit o deset vteřin, přesto ale ztrátu na vedoucího Jana Kopeckého na této zkoušce stáhnul jen o čtyři desetiny sekundy.

O třetí čas se podělili Filip Mareš a Jan Černý, stávající odstup mezi třetím Černým a čtvrtým Maršem tak zůstal zcela beze změny. Pátý čas i průběžné celkové páté místo náleží Romanu Odložilíkovi, který doposud předvádí konzistentní výkony.

Šestým časem si lehce spravil náladu Miroslav Jakeš, sedmý byl Petr Semerád, který tak nedokázal navázat na předchozí zlepšující se výkony. V první desítce výsledkové listiny si polepšil Vojtěch Štajf, který se dokázal o půl vteřiny posunout před aktuálně desátého Alberta von Thurn und Taxise.

Dvoukolky stále zůstávají v zaběhnutém pořadí, když Jan Dohnal má na svém kontě pět dílčích vítězství a Václav Stejskal pět druhých časů. Třetí čas na RZ 5 a třetí místo v kategorii po této zkoušce drží nadále mladík Dominik Stříteský.

RZ 4 - Nehodív - Strážovice (7.34km)

Po krátkém přejezdu z předchozího testu následovala další z klasických pačejovských erzet. Sedmikilometrový test z Nehodíva k obci Neprochovy přinesl další lehké navýšení náskoku Jana Kopeckého na čele průběžné absolutní klasifikace rally.

Kopecký tedy i nadále dokonale využívá pozice prvního vozu na trati, které je podle slov jednotlivých jezdců v sychravém podzimním počasí neustále ovlhlá a postupně se na ní objevuje více nečistot. Václav Pech tentokrát ztratil 1.7 vteřiny, o další 2.2 sekundy třetí byl na nejkratším testu 1. etapy Filip Mareš.

Další zlepšení zaznamenal Petr Semerád, který se od sedmého času na úvodním testu postupně s každou další zkouškou dokázal v dílčích výsledcích posunout o jednu pozici výše a celkově si polepšil na šestou příčku. Pátý čas zajel Jan Černý před Romanem Odložilíkem a Martinem Vlčkem, osmý čas Miroslav Jakeše znamenal pro valašského jezdce další zhoršení v podobě poklesu na sedmou pozici absolutně.

Na téměř půl minutu navýšil náskok na druhého Václava Stejskala příbramský Jan Dohnal, třetí pozici pro sebe na RZ 4 získal Dominik Brož před svým jmenovcem Stříteským, jenž si tak upevnil svou průběžnou třetí příčku před Lukášem Fránou.

RZ 3 - Myslív - Kramolín (7.88km)

Úvod druhé sekce zavedl soutěžící posádky na nejzápadnější testy od servisní zóny na letišti v Tchořovicích. První z nich absolvoval nejrychleji opět Jan Kopecký, ale Václav Pech tentokrát zaostal jen o osm destin sekundy.

Průběžnou třetí příčku si pohlídal Jan Černý, za jehož zády se v desetinách sekundy seřadili Filip Mareš, Petr Semerád a Roman Odložilík. Bez desetiny sekundy sedmý pak byl na třetí rychlostní zkoušce Martin Vlček.

Až osmý dílčí čas Miroslava Jakeše znamenal jeho pokles na šestou příčku celkově, když se před něj dostali jak Mareš, tak i Odložilík.

V kategorii 2WD opět dominoval Jan Dohnal před domácím Václavem Stejskalem, o šest desetin vteřiny před Dominikem Stříteským si třetí dílčí čas vybojoval Lukáš Frána na přeplňovaném Citroenu DS3. Propad na sedmou příčku zaznamenal Dominik Brož, který na necelých osmi kilometrech testu ztratil téměř půl minuty.

RZ 2 - Třebohostice - Doubravice (12.01km)

První 'zahřívací' sekci pačejovské rally doplnil polookruhový dvanáctikilometrový test Třebohostice-Doubravice. Jan Kopecký zkouškou doslova proletěl s průměrem 117 km/h, druhý čas zaznamenali shodně Václav Pech a Jan Černý, kteří ovšem zaostali o 11.4 sekundy.

O necelé tři vteřiny zpět byl tentokrát Filip Mareš před Miroslavem Jakešem a Petrem Semerádem, na sedmé a osmé příčce se těsně za sebou seřadili Roman Odložilík a Martin Vlček.

Kopeckého náskok na Pecha tak po RZ 2 narostl na 18.6 vteřiny, třetí Jan Černý byl o další dvě sekundy zpět. Za čtvrtého Jakeše si na páté místo polepšil Mareš na úkor Odložilíka a na devátou pozici se před Alberta von Thurn und Taxise posunul Vojtěch Štajf, který si hned na RZ 1 připsal desetivteřinovou penalizaci za předčasný start do zkoušky.

V kategorii 'předokolek' tentokrát konkurenci doslova deklasoval Jan Dohnal, když druhému Václavu Stejskalovi doslova naložil 17.2 sekundy, třetí Dominik Stříteský zaostal o další vteřinu a posunul se tak na průběžnou třetí příčku.

V okolí Horažďovic se zápolí také ve třídě 3 a GT. Produkčním vozům po RZ 2 panuje Martin Šikl před Lukášem Matěnou a Adamem Fabrikou (všichni Mitsubishi Lancer Evo IX), silným 'zadokolkám' pak zatím zcela jasně kraluje Petr Nešetřil před Radoslavem Nešporem a Jiřím Jirovcem (všichni Porsche 997 GT3), s lehkým odstupem zpět je pak Martin Rada se svým Fiatem 124 Abarth RGT.

RZ 1 - Novosedly - Pracejovice (13.92km)

Úvodní rychlostní zkouška Invelt Rally Pačejov 2020 zavedla soutěžící do okolí Katovic. Porci necelých čtrnácti ostrých kilometrů zvládl nejlépe Jan Kopecký na tovární Škodě Fabia Rally2 Evo, když druhému Václavu Pechovi na Fordu Focus WRC odjel rozdílem půl vteřiny na kilometr.

Třetí příčku s odstupem 9.2 sekundy vybojoval Jan Černý s Volkswagenem Polo Gti R5 před Miroslavem Jakešem a Romanem Odložilíkem, překvapivě až za touto dvojicí ostřílených soutěžáků test dokončili Filip Mareš a Petr Semerád (všichni Škoda Fabia).

Osmou dílčí příčku vybojoval Martin Vlček, kterého v Pačejově naviguje Marek Omelka, před Vojtěchem Štajfem a desítku nejlepších uzavíral Albert z Thurnů a Taxisů se ztrátou necelé půl minuty.

Mezi dvoukolkami byl nejrychlejší Jan Dohnal s Renaultem Clio S1600, o pouhých 1.2 vteřiny zpět byl ale Václav Stejskal na modernějším modelu R3T. Třetí Dominik Brož s Peugeotem 208 R2 ztratil 10.3 sekundy, těsně za ním se seřadili Dominik Stříteský, taktéž s er-dvojkovou dvěstěosmičkou, a Lukáš Frána na Citroenu DS3 R3T.

-jav- , -plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist