www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. listopadu 2020, Svátek má Xénie, zítra René

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Auto UH Rally Team se představuje

30. září 2020 • 13:00

Mutlibrandová skupina AUTO UH se na tuzemském trhu řadí mezi největší společnosti, které se zabývají maloobchodním prodejem nových a ojetých vozů, servisní a opravárenskou činností a dalšími službami, které s touto činností souvisí. Značka AUTO UH je na trhu sice poměrně mladá, avšak společnosti, které skupinu tvoří, mají tradici již od roku 1993. Svou obchodní činnost provozuje ve 4 městech – ve Zlíně, Uherském Hradišti, Starém Městě a také v Jihlavě. Nyní se chce představit divákům na tratích rally.

Hyundai i20 R5

Jezdcem nově vzniklého týmu AUTO UH Rally Team je Juniorský mistr ČR ze sezony 2011 a 2012, vítěz skupiny N (třída 3) v MČR Sprintrally 2012 uherskobrodský Martin Bujáček. Martin ve své rallyové kariéře od roku 2007 prošel pohárem mládeže a následně startoval s vozy Mitsubishi v obou domácích šampionátech, kde pravidelně a úspěšně bojoval o pozice v nejlepší desítce v absolutním pořadí. Přitom také bavil diváky svým atraktivním jezdeckým stylem. Velmi dobře rozjetou kariéru ukončil rok 2012 a Martin se od té doby na závodních tratích neukázal.

Spolupráce s AUTO UH Rally Teamem a partnerem Hyundai UH nastartovala nový projekt na sezony 2020 až 2022 s vozem Hyundai i20 R5 od Martina Vlčka a jeho týmu Kowax Racing. Tým AUTO UH Rally Team by se měl představit na vybraných závodech ve sprintrally a Traiva Rally Cupu v Kopřivnici. Celkový plán startů se bude odvíjet podle aktuální situace v dnešní nelehké době. Již do konce tohoto roku jsou v plánu dva seznamovací závody v Kopřivnici na Traiva Rally Cupu a v hledáčku je také start na Mikuláš Rally ve Slušovicích.

„Velmi si vážím spolupráce se společností AUTO UH a Hyundai UH v čele s panem Buráněm. Vytvořil se zajímavý projekt a už se moc těším až všechno vypukne a budu opět sedět v závodním autě. Hyundai i20 R5 je skvělý vůz, tým kolem Martina Vlčka je velmi profesionální a podpora z jeho strany je velmi důležitá. Letos to bude o seznamování s vozem a Kopřivnice je na tyto účely ideální. Plánujeme ještě start na konci roku ve Slušovicích. Je to sice dlouho, co jsem v závodním vozidle neseděl, ale věřím, že během testu před závodem se do toho opět dostanu a závod od závodu to bude lepší a rychlejší. Těším se také na obnovenou spolupráci s Markem Omelkou. Bude fajn navázat na našich více než 30 společných závodů,“ řekl Martin Bujáček, který celkově odstartoval do 60 závodů ve své kariéře.

Filip Červenka
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist