www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. září 2021, Svátek má Matouš, zítra Darina

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Dani Sordo obhájil vítězství na Rally Italia Sardegna

11. října 2020 • 20:00

Nezvykle až na začátku října se koná další díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Italia Sardegna. Posádky se tak opět vydávají na italský ostrov ve Středozemním moři a uvidíme, jak se posádky vypořádají s novými podmínkami. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Online výsledky - Diskuse k soutěži - Další informace k Rally Turkey

Tovární jezdec Hyundaie Dani Sordo obhájil vítězství na Rally Italia Sardegna, která se kvůli koronavirovým problémům uskutečnila netradičně až o druhém říjnovém víkendu.

Zatímco v loňském roce mu pomohly k prvenství problémy Otta Tänaka s posilovačem řízení na poslední zkoušce, letos vybojoval prvenství celkem suverénně, byť to finální náskok pouhých pěti vteřin nenaznačuje. Do čela se dostal od čtvrté rychlostní zkoušky a vybudoval si dostatečný náskok, který pak v neděli jen udržoval až do úspěšného konce.

Se ztrátou pěti vteřin dojel druhý týmový kolega Thierry Neuville, který až na předposlední rychlostní zkoušce přeskočil Sébastiena Ogiera. Oba pak skoro o minutu porazili lídra šampionátu Elfyna Evanse, který ztrácel hlavně v úvodní etapě, když musel všem čistit trať. Pátý dojel Teemu Suninen, který v úvodu dokonce vedl. Pak však přišel o výhodu dobré startovní pozice a začal se propadat dolů.

Šestý dojel Ott Tänak, který však z Itálie nemůže odjíždět spokojený. Veškeré šance ztratil hned v úvodu, kdy ztratil drahocenné minuty kvůli technikým problémům. Jako sedmý dojel Pierre-Louis Loubet, který se během soutěže také potýkal s řadou problémů a jezdeckých chyb, dokázal však dojet do cíle všechny rychlostní zkoušky. To se v sobotu nepodařilo Gusi Greensmithovi, jehož zradila Fiesta WRC a on tak skončil na tradičním místě - v propadlišti výsledkových dějin. Ještě hůře dopadli Kalle Rovanperä a Takamoto Katsuta, kteří své Yarisy WRC rozbili. Esapekku Lappiho zradil hned v úvodu motor.

V hodnocení vozů kategorie R5 byli opět rychlejší jezdci WRC3. Poté, co se vyřadili všichni francouzští rychlíci s Citroëny, Oliver Solberg lehce havaroval při dotahování ztráty po defektu, tak vyhrál čerstvý polský šampion Jari Huttunen před Kajetanem Kajetanowiczem a Marcem Bulaciou. V hodnocení WRC2 vyhrál Tidemand před Veibym a Brynildsenem. V Itálii se jela i bídně obsazená kategorie JWRC. Vyhrál Tom Kristensson o jedenáct minut před Fabriziem Zaldivarem, což byly jediné dvě posádky, které absolvovaly všechny rychlostní zkoušky. Díky superally se na bronz vyšvihl Mārtiņš Sesks.

Soutěže se zúčastnil i Martin Prokop, kterého navigoval Zdeněk Jůrka, který dostal tento start k padesátým narozeninám. A návrat na soutěžní tratě se Prokopovi evidentně zalíbil. „I když mi hned od začátku připadalo, že se hezky vezeme, tak časy byly pomalé. Postupně se nám podařilo trošku zlepšit, ale dlouho bylo vidět, že se nám nedařilo zvolit správné tempo nájezdu do zatáčky. aše odstupy se zmenšovaly, ale na druhou stranu bylo vidět, jak strašně dobře mladí kluci jedou. Jejich progres je úplně šílený a (vozy kategorie) R5 se také dost posunuly. A my jsme zůstali tam, kde jsme byli. Zkušenosti nestačí. Ale možná jsem dostal chuť se do rally zase vrátit. Určitě ne na nejvyšší úrovní, ale pokoukávám tu po R5ce, kterou si pojedu brzo vyzkoušet. Musím poděkovat svojí Fioně, ale už bohužel patří spíš do muzea. Je potřeba podívat se po nové technice. Můžete se těšit, že se do nějakého seriálu mistrovství světa zase vrátíme,“ řekl Martin Prokop.

UPDATE: Vůz vítězného Dani Sorda nebyl shledán v souladu s homologací. Jak je v poslední době bohužel zvykem, nebyl vyloučen, ale týmu byla udělena finanční pokuta...

Konečné výsledky Rally Italia Sardegna

Průběžné pořadí mistrovství světa

- - - - - - - - - - - - - SHAKEDOWN - - - - - - - - - - - - -

Výsledky shakedownu

- - - - - - - - - - - - - PŘED STARTEM - - - - - - - - - - - - -

Nezvykle až na začátku října se koná další díl mistrovství světa v automobilových soutěžích, Rally Italia Sardegna. Posádky se tak opět vydávají na italský ostrov ve Středozemním moři a uvidíme, jak se posádky vypořádají s novými podmínkami. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist