www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 30. listopadu 2021, Svátek má Ondřej, zítra Iva

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Zveřejněn kalendář mistrovství Evropy na sezónu 2021

12. listopadu 2020 • 15:00

I v nadcházející sezóně 2021 bude mít seriál mistrovství Evropy v automobilových soutěžích osm závodů. V souladu s hlavním cílem na snížení nákladů z kalendáře vypadl ostrovní závod na Kypru, navíc se dvakrát uskuteční dva závody v podobné lokalitě v nahuštěném termínu, aby se týmům ušetřilo v nákladech.

Během včerejšího online meetingu světové FIA rally komise byl návrh kalendáře schválen, nyní tedy zbývá již jen finální posvěcení od FIA World Motor Sport Councilu, který proběhne na začátku prosince.

Kalendář mistrovství Evropy obsahuje osm závodů, čtyři z nich jsou na asfaltu a čtyři na šotolině. V případě, že by byla nutnost kterýkoliv z těchto závodů zrušit z důvodů koronavirových restrikcí, předběžný kalendář obsahuje také tři náhradní podniky.

Šampionát tedy začne na Rally Serras de Fafe e Felgueiras, které se tentokrát pojede na tradičním šotolinovém povrchu. Hned po závodě se posádky vydají na portugalský ostrov Sao Miguel, kde se uskuteční tradiční Azores Rallye. V květnu se posádky vydají na další ostrov, tentokráte španělský Gran Canaria, kde se uskuteční Rally Islas Canarias.

Na přelomu června a července čeká na posádky další dvojzávod. Nejdříve se svezou na rychlých písčitých zkouškách v okolí Mazurských jezer při Rally Poland, aby se poté přesunuly na rychlé šotolinové cesty lotyšské Rally Liepaja.

Závěr seriálu pak obstarají asfaltové závody. Ve druhé polovině července se uskuteční italská Rally di Roma Capitale a na konci října Rally Hungary. České fanoušky pak jistě potěší, že jako sedmý díl seriálu je zařazena Barum Czech Rally Zlín, jejíž jubilejní padesátý ročník přesunutý z letošního roku by se měl uskutečnit v tradičním termínu - posledním víkendu v srpnu.

FIA ERC Co-ordinator Jean-Baptiste Ley: „Pro úspěšné pokračování příběhu mistrovství Evropy je důležité pokusit se snížit náklady v oblastech, kde je to praktické a výhodné. Kalendář pro sezónu 2021 jsme skládali s tímto vědomím. I proto jsme se odhodlali ke koncepci dvou podniků uskutečněných v krátkém časovém úseku po sobě ve snaze snížit náklady na dopravu. Je třeba také počítat s výzvou, kterou nám připravuje koronavirová pandemie. V jejím světle věříme, že kalendář je rozumný a realistický. Samozřejmě budeme také následovat všechny lokální restrikce a požadavky s jasnou prioritou na bezpečnost. I proto jsme zařadili tři 'náhradní' podniky pro případ, že by se některá ze soutěží nakonec nemohla uskutečnit. Kalendář také obsahuje kompletně asfaltové podniky jako Rally Islas Canarias, Rally di Roma Capitale, Rally Hungary a také Barum Czech Rally Zlín, která je připravena na konci srpna oslavit svůj jubilejní padesátý ročník.“

Kalendář ME 2021
12.-14.03.Rally Serras de Fafe e FelgueirasPortugalskošotolina
25.-27.03.45th Azores RallyePortugalskošotolina
06.-08.05.Rally Islas CanariasŠpanělskoasfalt
18.-20.06.77th Rally PolandPolskošotolina
01.-03.07.Rally Liepaja **Lotyšskošotolina
23.-25.07.Rally di Roma CapitaleItálieasfalt
27.-29.08.50th Barum Czech Rally ZlinČRasfalt
22.-24.10.Rally HungaryMaďarskoasfalt
Náhradní podniky:
Rallye SanremoItálieasfalt
Cyprus RallyKypršotolina
Spa RallyBelgieasfalt

** Podléhá podpisu smluvy s promotérem

Průběžně aktualizovaný kalendář mistrovství Evropy

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist