www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 14. května 2021, Svátek má Bonifác, zítra Žofie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Setinové rallye veteránů vystrkují růžky

12. listopadu 2020 • 12:00

Zatímco veteránisté ukládají své plechové miláčky do vyhřátých garáží, pořadatelé jihočeských setinových rallye odhalují plány na motoristickou sezonu 2021. Kalendář akcí, za kterými stojí organizační tým Rallye Český Krumlov, bude zase o něco pestřejší.

ČK motorsport ve spolupráci s ÚAMK South Bohemia Rally Clubem nezahálel a hned po skončení závěrečného letošního podniku na začátku září se pustil do příprav úvodní soutěže nové sezony. II. Spring Classic se uskuteční v sobotu 17. dubna a jejím centrem bude čtyřhvězdičkový Hotel Concertino v historickém jádru Jindřichova Hradce. Po letošní trase mířící do šumavského národního parku si účastníci tentokrát užijí krásy České Kanady.

South Bohemia Trophy bude stejně jako v minulém roce sdružovat posádky, které pojedou obě setinové rallye v jižních Čechách. Seriál vyvrcholí ve dnech 10. a 11. září tradiční XII. South Bohemia Classic s očekávanou účastí až 150 veteránů. Reprezentativní zázemí akci poskytne jako obvykle Hotel Resort Relax**** v Dolní Vltavici.

Jihočeši se v příštím roce budou organizačně podílet také na další veteránské setinové rallye. Premiérový ročník Moravian Wallachia Classic se uskuteční v letním termínu 25. a 26. června na Valašsku a jeho hlavním pořadatelem je agentura INUA.

Díky vzniku moravské soutěže bude vypsán zbrusu nový seriál setinových rallye s názvem Classic Challenge 2021. Kdo bude chtít v celkovém pořadí uspět, měl by se zúčastnit všech třech soutěží. Podmínky budou srovnatelné, jelikož o časoměření a zpracování výsledků se během celé sezony postará skupina Bohemia Timing.

Zážitkové výlety i přehlídka elegance

V letošním roce položil ČK motorsport kromě Spring Classic základní stavební kámen dalším motoristickým akcím, které hodlá i nadále budovat.Těsně před startem South Bohemia Classic se ve dnech 7. až 9. září uskuteční dálková rallye pravidelnosti s bohatým zážitkovým programem II. Bohemia Classic.

Pokračovat bude rovněž nová tradice přehlídky automobilových veteránů Concours d’Elegance Hluboká, během které se náměstí v Hluboké nad Vltavou zaplnilo v předvečer startu zářijového podniku více než třiceti vystavenými exponáty. Milovníci automobilové historie by tak neměli zapomenout si do svých diářů zapsat termín 9. 9. 2021.

Kalendář Classic Challenge 2021

II. Spring Classic

17. dubna

www.springclassic.cz

I. Moravian Wallachia Classic

25. – 26. června

www.mwc.cz

XII. South Bohemia Classic

10. – 11. září

www.southbohemiaclassic.cz

Pavel Kacerovský
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist