www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. června 2021, Svátek má Zdeňka, zítra Jan

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ingram se vrací na trať ERC

17. listopadu 2020 • 19:30

Úřadující šampion starého kontinentu Chris Ingram se znovu objeví na rychlostních zkouškách soutěže seriálu mistrovství Evropy. Stane se tak při nadcházející Rally Islas Canarias, která se uskuteční 26.-28. listopadu 2020.

 Rachele Somaschini - Giulia Zanchetta, Renault Clio Rally5 - Rally Hungary 2020

Mistr Evropy z roku 2020 opět spojí síly s tureckým týmem Toksport WRT, se kterým loni vybojoval titul. Zatímco trať bude pro Ingrama a jeho navigátora Rosse Whittocka dostatečně známou, novou zkušeností bude pro posádku vůz Renault Clio RSR Rally 5.

V loňském roce skončil Ingram za volantem Škody Fabia R5 na Kanárkých ostrovech celkově druhý, ale s novým soutěžním vozem nebudou letos jeho ambice tak vysoké.

„I když se aktuálně maximálně soustředím na to, aby se mi povedlo realizovat program na sezónu 2021, je tento start skvělou příležitostí abych si zazávodil na soutěži, kterou opravdu miluji,“ řekl Ingram. „Po roce bez závodění jsem moc rád, že mohu být zpět s týmem a bude skvělé mít možnost pomoci Toksportu při vylepšování Clia a jeho přípravě na maximální specifikaci Rally4 pro sezónu 2021.“

Ingramovou poslední soutěží byla loňská listopadová Rally Hungary, kde se rozhodlo o zisku titulu ve prospěch mladého Brita. Ten se tak po dlouhé pauze vrací na asfaltové tratě soutěže, kterou již v dříve dvakrát dokončil, včetně roku 2017, kdy vybojoval juniorský titul ve dvoukolkách.

-jav- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist