www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. dubna 2021, Svátek má Evženie, zítra Vojtěch

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Vozy Peugeot 208 Rally4 ovládly stupně vítězů na Rallye Monte Carlo

28. ledna 2021 • 17:00

Vozy Peugeot 208 Rally4 předvedly v různorodých podmínkách Rallye Monte Carlo vynikající výkony a suverénně ovládly stupně vítězů. A co víc, v kategorii RC4 se do top 10 dostalo hned šest vozů značky Peugeot.

Rallye Monte Carlo 2021

Posádky našly v Peugeotu 208 Rally4 obávanou, spolehlivou a ve všech rychlostních zkouškách vysoce výkonnou zbraň. Jednou z velkých výhod byla i technická podpora týmů Peugeot Sport a Michelin, které každé posádce pomohly najít správné nastavení vozů s ohledem na nepředvídatelné a měnící se podmínky na silnici.

Nicolas Latil a Jérôme Degout z týmu CHL Sport Auto zajeli v kategorii RC4 devětkrát nejlepší čas a vytvořili si tak náskok před skupinou za sebou, v níž byly posádky Thibault Lefebvre/Marine Lacrus a Frédéric Roussel/François Gilbert z týmu Express Auto Sport. Trojice jezdců na prvních třech místech držela po celou dobu stabilní tempo, což vozům Peugeot přineslo v cíli „triple“.

Rallyový nováček Peugeot 208 Rally4 nebyl jediným modelem Peugeot, který Rallye Monte Carlo zazářil. Jeho předchůdce, vůz 208 R2, pod vedením švýcarské posádky Sacha Althaus/Lisiane Zbinden podal působivý výkon a skončil jako nejlepší R2 na 4. místě v pořadí třídy RC4.

François Wales, ředitel divize Peugeot Sport: „S výsledky všech vozů Peugeot na 89. Rallye Monte Carlo jsme velmi spokojení. Podmínky byly velmi těžké, ale vozy Peugeot 208 Rally 4 a jejich posádky byly na výzvu dobře připraveny. Stoprocentní obsazení stupňů vítězů značkou Peugeot ukazuje spolehlivost a všestrannost tohoto vozu na všech terénech.“

Nicolas Latil, CHL Sport Auto, startovní číslo 72: „Tuhle první soutěž sezóny, a ještě navíc tuhle extrémně komplikovanou Rallye Monte Carlo jsme dokázali vyhrát díky celému týmu CHL Sport Auto. Jsem spokojený, během závodu nedošlo k žádným chybám. Peugeot 208 Rally4 šlapal jako hodinky, byl extrémně spolehlivý. Je to fantastické auto pro rallye. Pneumatiky Michelin si vedly velmi dobře, museli jsme udělat odvážná rozhodnutí, abychom dosáhli tohoto skvělého výsledku.“

Radka Matthey
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist