www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. října 2021, Svátek má Brigita, zítra Sabina

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Neumann slaví vítězný hattrick ve Star Rally Historic

1. září 2021 • 20:00

Při jubilejním padesátém ročníku Barum rally se závod historických automobilů Star Rally Historic poprvé konal i v nedělní etapě, prodloužila se také kilometráž rychlostních zkoušek. Celková délka měřených úseků činila 143 kilometry, z toho 74 připadlo na neděli.

Vlastimil Neumann - Martin Hlavatý (Ford Escort Cosworth) - Star Rally Historic 2021

Na posádky v neděli čekaly úseky Halenkovice, Biskupice a královská pětadvacetikilometrová Májová, přičemž poslední dva jmenované úseky se jely dvakrát. První tři vložky dne ovládl Vlastimil Neuman s Fordem, který do druhé etapy vstupoval jako průběžně vedoucí jezdec Star rally. Sekundovali mu Petr Jurečka se Subaru a Miroslav Janota, který se ale do rally vrátil po sobotním odstoupení a startoval již jen mimo celkové pořadí. Žlutý Opel ale nakonec svého pilota nedovezl do cíle ani v neděli, opět jej zastavila technická závada. V celkovém pořadí tedy vedl Neumann před Jurečkou, který se před třetího Jindřicha Štolfu posunul hned po první ranní vložce.

Star Rally Historic 2021

Právě pilot Roveru 220 GTI se blýskl nejrychlejším časem na předposlední vložce, z Jurečkova devatenáctisekundového náskoku ale ubral jednu sekundu. Pilot Subaru pak naopak vyhrál závěrečnou Májovou, čímž všichni stvrdili původní pořadí na pódiových pozicích. Vlastimil Neumann se tak dočkal třetího triumfu na Star Rally Historic v řadě, v cíli měl k dobru náskok vysoce přesahující dvě minuty.

Zajímavá bitva se během dne odehrávala také na pozicích těsně za stupni vítězů. Po první etapě se tam seřadily čtyři posádky na různých typech vozů BMW, které navzájem dělilo necelých 15 sekund. Nejlépe z této skupiny dopadl vítěz Star rally z roku 2017 Stanislav Budil s BMW 2002 TI, který se postupně posunul na konečné čtvrté místo. To zkraje dne držel Martin Klepáč na Peugeotu 309 GTI, kterého ale nakonec přeskočil ještě Martin Knížek s BMW 318 iS. Z 53 převzatých posádek jich nakonec cíl spatřilo 31.

Konečné výsledky Star Rally Historic

Jakub Hofbauer ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist