www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. října 2021, Svátek má Brigita, zítra Sabina

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Dominik Stříteský absolvuje premiéru v mistrovství světa

22. září 2021 • 15:00

Nenápadně, ale o to razantněji vstoupil mezi českou elitu v automobilových soutěžích. Bývalý motokárový jezdec Dominik Stříteský (21) letos jede první sezonu s vozem kategorie Rally2 a útočí na medaili v mistrovství ČR. Kromě toho se zúčastnil italského podniku ME a v polovině října jej čeká další milník – start ve španělské soutěži MS. Pojede s vozem Škoda FABIA Rally2 evo špičkového týmu Toksport WRT s podporou automobilky Škoda, navigován spolujezdcem Jiřím Hovorkou.

Dominik Stříteský - Jiří Hovorka (Škoda Fabia Rally2 Evo) - Rally Bohemia 2021

Posádka Dominik Stříteský/Jiří Hovorka nastoupí s podporou stáje Toksport WRT. Na zázemí tohoto významného zákaznického týmu budou ve Španělsku spoléhat i mladí Jihoameričané Marco Bulacia Wilkinson a Marcelo Der Ohannesian. Obě posádky usednou do speciálů Škoda Fabia Rally2 Evo. Start české dvojice Stříteský/Hovorka umožnilo oddělení Škoda Motorsport z Mladé Boleslavi. „Dominik Stříteský patří mezi velké talenty české rally, proto jsme se rozhodli podpořit další krok v jeho jezdeckém růstu. Velmi rychle se etabloval v domácím šampionátu, kde už nyní patří mezi elitu. Pro další jezdecký růst je však nezbytné sbírat zkušenosti i jinde než jen v Česku. Automobilka Škoda je známa tím, že podporuje mladé talenty na jejich cestě vzhůru. Věříme, že i Dominik získané zkušenosti v budoucnu zúročí tak, jako v minulosti řada jeho předchůdců. Zadání od nás má jasné – učit se a neustále vstřebávat nové poznatky,“ vysvětluje vedoucí sportovního oddělení automobilky Škoda Michal Hrabánek.

21letý Dominik Stříteský začínal jako většina ostatních automobilových jezdců na motokárách, ale pak ho zlákaly soutěže. V sezoně 2018 nastoupil do Opel Adam Cupu, který už následující rok vyhrál. Pro sezonu 2020 postoupil do „velkého“ mistrovství republiky, kde s Peugeotem 208 R2 zvítězil ve třídě 6 a stal se vicemistrem ČR mezi vozy s jednou poháněnou nápravou. Letos přestoupil do vozu Škoda Fabia R5 a v dealerském týmu ACA Škoda Vančík Motorsport se stal jedním z podporovaných jezdců v rámci oslav 120 let značky Škoda v motoristickém sportu. Aktuálně mu v průběžném pořadí MČR patří 4. místo s minimální ztrátou na medailovou pozici. Nejlepšího výsledku zatím dosáhl na Rally Bohemia, kde startoval s podporou továrního týmu Škoda Motorsport a náročnou soutěž dokončil na skvělé 2. příčce. V červenci pak absolvoval i italskou Rally di Roma Capitale zařazenou do mistrovství Evropy. Slavnou Barumku, vrchol české soutěžní sezony, Stříteský po havárii nedokončil.

Již začátkem října absolvuje předposlední podnik domácího seriálu v Pačejově, kde dostane další šanci rozšířit bodové konto a současně najet důležité kilometry před svým debutem v MS. „Velice si vážíme možnosti okusit start na soutěži zařazené do seriálu mistrovství světa. Společně s mým spolujezdcem bychom z naší španělské mise chtěli vytěžit co nejvíce poznatků a další odjeté kilometry. Velmi se těším také na spolupráci se stájí Toksport WRT, která patří mezi významné zákaznické týmy oddělení Škoda Motorsport a startují za ní hvězdná jména světové rally,“ komentuje svůj nadcházející program Dominik Stříteský.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist