www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. října 2021, Svátek má Brigita, zítra Sabina

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Craig Breen továrním jezdcem M-Sportu

7. října 2021 • 09:00

Dlouho spekulovaná informace byla oficiálně potvrzena - Craig Breen a Paul Nagle se stávají továrním jezdcem M-Sport World Rally Teamu pro sezóny 2022 a 2023, když budou řídit nejnovější hybridní speciál Ford Puma Rally1.

Craig Breen a M-Sport 2022Craig Breen a M-Sport 2022

Jednatřicetiletý Craig Breen byl poslední roky spojený s automobilkou Hyundai, za kterou startoval v omezených programech v rámci MS i ME. V letošním roce se mu podařilo dosáhnout při ojedinělých startech se speciálem WRC pěkných umístění, naposledy třetí místo na Secto Rally Finland. I to byl jeden z důvodů, proč se dohodl s týmem z Cumbrie na dvouleté smlouvě.

Spojení Breena s týmem Malcolma Wilsona není novinkou, již dříve startoval s Fordem Fiesta R2 v rámci WRC Academy a nebo s Fordem Fiesta S2000, kde před mnoha lety zaujal při jednom z prvních mezinárodních startů na Barum Czech Rally Zlín a posléze i titulem v SWRC.

Spolupráce mezi M-Sportem a Breenem začne již v průběhu října na testu ve Španělsku. Prvním ostrým startem bude lednové Rallye Monte Carlo. Ostatní posádky týmu budou oznámeny později.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist