www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 27. listopadu 2021, Svátek má Xénie, zítra René

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Organizátoři ACI Rally Monza odtajnili letošní trať

14. října 2021 • 16:00

Organizátoři ACI Rally Monza, která dle očekávání nahradila v kalendáři zrušenou Rally Japan, v těchto dnech odhalili trať letošního ročníku. A mezi všemi zainteresovanými počínaje jezdci a konče diváky zavládlo velké zklamání.

Takamoto Katsuta - Daniel Barritt (Toyota Yaris WRC) - ACI Rally Monza 2020

V loňském roce byl závod na Monze zařazen doslova na poslední chvíli. V náročné situaci kolem covidu, kdy nikdo pořádně nevěděl, jaké budou zrovna pravidla, se zdálo umístění větší části závodu přímo do prostoru závodního okruhu jako nejlepší varianta, kdy by se v případě nutnosti úplně zrušily zkoušky mimo okruh a vše se odjelo jen na něm, bez přístupu kohokoliv zvenku. To nakonec nebylo potřeba, navíc se bylo díky nepříznivému počasí i nač dívat.

Pro letošní rok byla situace jiná. O tom, že je Monza vedená jako náhradní podnik mistrovství světa za Japonsko se vědělo prakticky od začátku. Přesto organizátoři, nejspíš i díky nenažranosti promotéra, nedokázali připravit záživnější trať a přesná polovina ze šestnácti rychlostních zkoušek se odehraje na okruhu v Monze.

Oproti loňskému roku se podařilo odjet již 11 závodů mistrovství světa, což je dostatečný počet pro regulerní udělení titulu mistra světa. Je otázkou, zda bylo nutné za každou cenu zařazovat ještě dvanátý podnik, obzvlášť za těchto podmínek a za podivného čachrování s termínem, kdy se závod i kvůli snaze o získání Valentina Rossiho nečekaně přesunul na termín Rally Islas Canarias, závěrečný díl mistrovství Evropy.

Současná generace speciálů WRC si zasloužila důstojnější derniéru...

Základní informace k ACI Rally Monza

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist