www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 28. května 2023, Svátek má Vilém, zítra Maxmilián

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Jantar Team s Tomášem Engem nejlepší R5 na Setkání mistrů

23. listopadu 2021 • 18:50

Premiérová účast Jantar Teamu na Global Assistance Setkání mistrů 2021 na autodromu v Sosnové u České Lípy dopadla nad očekávání skvěle. Tomáš Enge na Škodě Fabia Rally2 EVO zvítězil mezi vozy Rally2 (R5) a v absolutním hodnocení byl klasifikován na 2. místě za Václavem Pechem startujícím na Fordu Focus WRC.

Páteční tréninkové jízdy byly pro Tomáše prvním seznámením s vozem kategorie R5. „Bylo to pro mě nádherné svezení se skvělým autem. Fabia má super podvozek, je dobře ovladatelná a člověk si s ní může hrát. V pátek byla trať vlhká, takže hledání hranice mi trvalo trochu déle, ale v sobotu jsem získal jistotu a užil si to naplno.“

Tomáš Enge, Škoda Fabia Rally2 Evo - Setkání mistrů 2021

V sobotu se po sérii rozjížděk postavil Tomáš na start finálové jízdy proti Alešovi Jiráskovi. Finále tak bylo soubojem okuhových jezdců na rally vozech.

„Aleš mě v obou ranních rozjížďkách těsně porazil o pár desetin. A to jsem nemohl nechat jen tak. Šel jsem tedy do finále naplno a výsledek z rozjížděk mu vrátil. Finálový čas mi nakonec nestačil na Václava Pecha na WRC, takže v konečném hodnocení z toho bylo 2. místo. Bylo to skvělé svezení, díky všem co se o to postarali.“

Spokojený s výsledkem i průběhem byl majitel Jantar Teamu Ján Miloň. „Setkání mistrů jsme absolvovali poprvé a jsem z této akce velmi překvapený a spokojený. Tomáš jezdil krásně a bylo mi velkou ctí ho poznat a mít ho v týmu. I páteční společné svezení jsem si moc užil. Věřím, že nešlo o poslední spolupráci s Tomášem. Děkuji Liqui Moly za podporu a Rexteamu za profesionálně připravené auto.“ Věříme, že Tomáše uvidíme co nejdříve opět v barvách Jantar Teamu.

Dalším podnikem, kde uvidíte 2 posádky v barvách Jantar Teamu, je 27. listopadu Mikuláš Rally ve Slušovicích. Škoda Fabia Rally2 EVO se představí se slovenskou posádkou Ondřej Tomáš – Slovák Jakub a v Peugeotu 208 R2 uvidíte Kryštofa Zpěváka a Lukáše Železníka.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist