www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 11. prosince 2023, Svátek má Dana, zítra Simona

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Zveřejněn neúplný kalendář mistrovství Evropy na sezónu 2022

15. prosince 2021 • 19:00

Dnes byl světovou radou mezinárodní automobilové federace FIA schválen kalendář mistrovství Evropy v automobilových soutěžích. Seriál, který vstoupí v příštím roce do nové éry po změně promotéra, by měl opět mít osm závodů. Zveřejněný kalendář však obsahuje pouze sedm závodů, ten osmý stále není potvrzený.

Kalendář ME 2022

Po nuceném ukončení promotérství ze strany Eurosport Events bude vstupovat mistrovství Evropy do nové éry pod společností WRC Promoter GmbH, která je zároveň promotérem mistrovství světa v rally a rallycrossu. Oficiálně byl také představen nový manažer ME, kterým bude Iain Campbell. Současný manažer britského šampionátu a bývalý ředitel Rally Scotland nebo Wales Rally GB nastoupí do své funkce až v průběhu ledna, tedy až po Rallye Monte Carlo, kde bude působit jako hlavní sportovní komisař.

Ohlášený kalendář obsahuje tradiční soutěže známé z letošní sezóny. Nefiguruje v něm ambiciózní belgická Renties Ypres Rally, pro kterou se nepodařilo najít vhodný termín. Nakonec v kalendáři chybí také maďarská Rally Hungary, která dostala po letošních opakovaných bezpečnostních problémech červenou kartu od FIA. Novému promotérovi se zatím nepodařilo najít náhradní podnik, osmý podnik tedy bude do kalendáře přidán později. Nejblíže k dohodě je zatím závod na Kypru.

Ohlášeny byly také první změny v předpisech - již se nebudou udělovat bonusové body za každou etapu, ale přechází se k formátu z mistrovství světa a závěrečnou Power Stage, ve které se budou udělovat body prvním pěti nejrychlejším jezdcům. Zároveň bylo potvrzené, že budou prostřednictvím platformy WRC+ přenášeny živým přenosem všechny rychlostní zkoušky.

Kalendář ME 2022
12.-13.03.Rally Serras de Fafe e FelgueirasPortugalskošotolina
26.-27.03.Azores RallyePortugalskošotolina
13.-14.05.Rally Islas CanariasŠpanělskoasfalt
11.-12.06.Rally PolandPolskošotolina
02.-03.07.Rally LiepajaLotyšskošotolina
23.-24.07.Rally di Roma CapitaleItálieasfalt
27.-28.08.Barum Czech Rally ZlinČRasfalt
????????????

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
16.12.2021 21:29
forum
děkujeme za opravu
16.12.2021 20:17
forum
Rok 2021 už byl tak proč je tady kalendář závodů
toplist