www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 16. srpna 2022, Svátek má Jáchym, zítra Petra

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Filip Pindel a Krzysztof Pietruszka posílili svou pozici pro druhou polovinu sezóny

28. června 2022 • 08:00

Seriál Mistrovství ČR v rally nemá jednoduché závody a 17. ročník Agrotec Petronas rally Hustopeče 2022 to jen potvrdil. Právě díky náročnosti a rozmanitosti tratí se mistrovství ČR stalo pro zástupce týmu Marten Sport důležitou etapou v jejich závodnickém růstu.

Filip Pindel - Krzysztof Pietruszka (Peugeot 208 Rally4) - Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2022

Filip Pindel a Krzysztof Pietruszka v roli debutantů nemají letos v Česku v konfrontaci s domácími dvojicemi jednoduchý úkol. Ale s každým startem se stále více ve startovním poli zviditelňují. A nejinak tomu bylo i při soutěži na jižní Moravě. Mladý reprezentant ze Strzelina v pímém souboji se zkušeným lídrem Peugeot Rally Cupu CZ a třídy RC4 I Jaromírem Tarabusem neměl šanci, ale vytrvale bojoval o nižší stupínek na stupních vítězů.

Polákům se jednoznačně vydařil vstup do závodu, když po první sekci figurovali na druhé příčce hodnocení Peugeot Rally Cupu CZ. Silnou stránkou páteční etapy se stala závěrečná sekce za tmy, za použití světelných ramp si Filip a Krzysiek nejen vylepšili čas v druhém průjezdu kurdějovského testu, ale hlavně zajeli výtečný třetí čas v silné konkurenci „dvoukolek”.

V sobotu ráno čekala na posádky Agrotec Petronas rally ještě větší výzva. Dvě sekce se třemi měřenými úseky, což dalo celkem 81,5 km z plánované délky 146 km. Navíc druhý den teploty dosahovaly ke třiceti stupňům, samozřejmě pocit v soutěžním voze, v kombinéze a helmě, byl ještě o několik desítek stupňů vyšší. Zůstat soustředěný a bojovat o sekundy nebyl žádný oříšek. Poláci přesto hned od začátku útočili. Již v polovině dopolední sekce se vrátili druhou pohárovou pozici a po prvním průjezdu nejdelší rychlostní zkoušky soutěže Diváky svůj náskok ještě navýšili.

Do cíle v Hustopečích dorazili na druhém místě v Peugeot Rally Cupu CZ a čtvrtém ve třídě RC4 I. Sedmadvacátá příčka absolutně je jejich druhým nejlepším výsledkem v letošním seriálu MČR, cennější jsou však body, které získali. V polovině sezony se 125 body postoupili ve třídě na druhou příčku, stejná pozice jim patří i v pohárové klasifikaci. Tím však dobré zprávy nekončí, Filip se totiž opět stal nejlépe umístěným juniorem rally. Stalo se tak po urputném boji na poslední rychlostní zkoušce rally. Do víkendové bilance přidali kvalitní čtvrté místo v českém hodnocení vozů 2WD.

Nyní je v kalendáři krátká pauza, neboť už druhý červencový víkend startuje 49. Rally Bohemia 2022 s centrem v Mladé Boleslavi, kolébce motorsportu ve spojení se značkou Škoda.

Filip Pindel: „Po opravdu náročném víkendu jsme v polovině sezóny. Byla to náročná rally, která mi dala spoustu nových zkušeností. Během těchto dvou relativně krátkých, ale o to intenzivních etap jsme museli řešit mnoho věcí. Ne všechno šlo podle našich představ, ale byla to cenná lekce.

Udělali jsme pár chyb, ale přesto jsme bojovali až do konce, což nám v cíli přineslo dobrý výsledek v samotné rally a také v kontextu celé sezóny. Hodně unavení, ale s úsměvem a se vztyčenou hlavou jsme projeli cílovou rampou.

Celý tým odvedl skvělou práci, za což jsem velmi vděčný! Je fajn, že i přes problémy končíme o pozici výše než v Krumlově a neustále zvyšujeme tempo. Nyní si dopřejte krátký odpočinek a začneme analyzovat, co můžeme udělat lépe. Učení nikdy nekončí. Uvidíme se na Bohemii!“

Krzysztof Pietruszka: „Rally Hustopeče je pověstná prachem. Kromě náročných úseků na asfaltu se totiž na jihu Moravy závodí po spoustě šotolinových propojek, které daly všem zabrat. Chvílemi se jelo v prašné stěně s nulovou viditelností nejen ve dne, ale i v noci. Necítili jsme se komfortně a bojovali jsme nejen se soupeři, ale hlavně s vlastními slabinami. Myslím, že lze s jistotou říci, že jsme v pátek večer přežili soutěžácké peklo.

Sobota byla také náročná, ale cítili jsme se mnohem jistěji a jeli jsme si „své“. Přeneslo se to do lepších časů a výsledku, na které jsem opravdu hrdý. Zvládli jsme to, ale bez obrovské podpory týmu by to nešlo. Patří jim velký dík, protože v tomto vedru pracovali na maximální výkon. Našli bychom nějaké chyby, ale ukázali jsme, že jsme schopni se stále více přibližovat špičce a dosahovat pódiových časů. Rychlostní zkoušky měly tento víkend vše, co si dokážete v rámci asfaltové rally představit – od změny tempa, úzkých úseků prokládaných širokými, vše ve vysokých rychlostech a s minimálním prostorem na chybu.

Musíme si na chvíli odpočinout, protože to byl velmi vyčerpávající víkend, ale brzy se vrátíme do práce. Máme spoustu dat k analýze a plánování dalších kroků, abychom mohli růst.“

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist