www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 16. srpna 2022, Svátek má Jáchym, zítra Petra

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Jan Dohnal s WRC opanoval Silmet Rally Příbram

29. července 2022 • 16:00

Po dlouhé pauze trvající měsíc a půl pokračuje Rallysprint série a Pohár 2+. Před podzimní moravskou smrští se posádky naposledy vydávají do Čech, kde se uskuteční v posledních letech častokrát rušená Silmet Rally Příbram. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Silmet Rally Příbram ON LINE --- Základní informace o Silmet Rally Příbram --- Diskuzní fórum k Silmet Rally Příbram

Jan Dohnal - Ivo Vybíral (Ford Fiesta WRC) - Silmet Rally Příbram 2022

Jan Dohnal přivezl na svou domácí soutěž poslední předhybridní verzi speciálu WRC a s velkým přehledem opanoval Silmet Rally Příbram. V hodnocení Poháru 2+ vyhrál Václav Kopáček, v Rallysprint sérii se radoval David Štefan.

Po loňské absenci se opětovně uskutečnila Silmet Rally Příbram v rámci Rallysprint série. Příbramští organizátoři kompletně zopakovali harmonogram z roku 2020, neudělali v něm jedinou změnu.

Jednoznačně největším tahákem byl speciál Ford Fiesta WRC, který přivezl do České republiky Jan Dohnal. Jedná se o vůz, který v barvách M-Sportu řídili Lorenzo Bertelli či Teemu Suninen a sám Dohnal se s ním představil na TipCars Pražském Rallysprintu 2017. Posléze šel do soukromých rukou k Janne Tuohinovi, od kterého si jej půjčil Tomáš Kostka na pro něj nevydařenou Kopnou 2019. Na jaře letošního roku byl tento speciál pořízen do České republiky a Jan Dohnal jej poprvé představil českým fanouškům. Přestože sám přiznal, že se k limitům auta ani nepřiblížil, přesto vyhrál všechny rychlostní zkoušky a bezpečně opanoval absolutní klasifikaci příbramské soutěže.

Protože Dohnalův vůz nespadá do předpisů pro Pohár 2+, musel jet jen v rámci Poháru pořadatele. O to větší bitva se odehrávala o vítězství v hodnocení P2+. Nejrychlejší byl nakonec Václav Kopáček, i když jej zbrzdil defekt na čtvrté rychlostní zkoušce. V boji dvou nejvážnějších konkurentů na titul byl rychlejší Vojtěch Štajf, jenž tentokrát využil služeb Škody Fabie Rally2 Evo od příbramského jezdce Martina Severy, protože jeho obvyklé Polo startoval ve stejném termínu v Maďarsku. Svého konkurenta Martina Vlčka porazil o 23 vteřin, za nimi dojeli Karel Trněný a David Tomek. Při svém debutu se speciálem R5 si vedl velice dobře Filip Kohn, který bojoval s Kopáčkem o post nejrychlejšího jezdce P2+, ale technické problémy a požár na RZ 3 jej výrazně zbrzdily. Přesto je nutné považovat jeho výkon za největší překvapení soutěže.

V rámci Rallysprint série se udál neskutečný souboj mezi domácím Josefem Petákem, který opět usedl do Renaultu Mégane Maxi a dvojicí Martin Mottl a David Štefan, kteří sedlali modernější Opel Corsa Rally4 respektive Peugeot 208 Rally4. Byly to doslova desetinové souboje, v cíli se první trojice vešla do 1,4 vteřiny! Nakonec se po mohutném finiši radoval povětšinou spíše ten třetí vzadu David Štefan, když druhého Mottla porazil o 1,2 vteřiny. Třetí Peták ztratil další dvě desetiny a v cíli litoval jezdecké chyby ve vracáku na RZ 6, která jej nejspíš stála vítězství. Za touto trojicí zela velká díla, čtvrtý dojel Michal Kraml následován Peterem Surovičem a Michalem Srbem.

V rámci Rallysprint série historiků se představilo 20 posádek, cíl jich spatřilo jen 11, přičemž většina z užší i širší špičky průběžně odpadla. Prvenství si tak s více než dvouminutovým náskokem vybojoval Martin Klepáč před Lubošem Dolákem a Vladimírem Mandíkem sen.

Rallysprint série bude pokračovat již v polovině srpna, kdy se odstartuje smršť moravských podniků naskládaných v krátkých časových intervalech. Tím prvním bude Rallysprint Fulnek-Odry.

Konečné výsledky Silmet Rally Příbram

Před startem

Po dlouhé pauze trvající měsíc a půl pokračuje Rallysprint série a Pohár 2+. Před podzimní moravskou smrští se posádky naposledy vydávají do Čech, kde se uskuteční v posledních letech častokrát rušená Silmet Rally Příbram. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist