www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 4. prosince 2023, Svátek má Barbora, zítra Jitka

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Jubilejní Rally Vyškov vyhrál Adam Březík

4. září 2022 • 20:00

Pouhopouhý jeden týden po Barum Czech Rally Zlín pokračuje v okolí nedalekého Vyškova letošní ročník Rallysprint série a Poháru 2+. I díky nepříliš vhodnému kalendáři se na startu jubilejního třicátého ročníku Rally Vyškov schází méně početné startovní pole, i tak se bude na co dívat. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Rally Vyškov ON LINE --- Základní informace o Rally Vyškov --- Diskuzní fórum k Rally Vyškov

Adam Březík - Ondřej Krajča (Škoda Fabia R5) - Rally Vyškov 2022

Jubilejní třicátý ročník Rally Vyškov vyhrál její největší favorit Adam Březík, i když jeho cesta k vítězství nebyla tak jednoznačná. Na stupně vítězů jej doprovodili dva nejžhavější kandidáti na titul v Poháru 2+ Vojtěch Štajf a Martin Vlček.

Vyškovská soutěž se tradičně těší velké oblibě, letos jí však uškodil nevhodný termín pouhý týden po Barum Czech Rally Zlín. Přesto se na startu sešlo v rámci nejrůznějších kategorií 82 posádek.

Jednoznačným favoritem byl po Barumce dobře rozjetý Adam Březík. Ten od úvodních kilometrů potvrzoval roli favorita, trvalo to však jen do RZ 4. Na ní totiž udělal mladý pilot chybu a o balík slámy poškodil předek své Fabie. Ztratil téměř patnáct vteřin a přišel o vedení. Naštěstí hned po zkoušce následoval servis, kde se mechanikům podařilo vůz opravit a Březík se tak mohl na následujících úsecích vrátit zpět do čela a zaslouženě zvítězit.

Dosavadní lídr Poháru 2+ Vojtěch Štajf se opět vrátil do Volkswagenu Polo Gti R5 a byl nejrychlejším z Březíkových pronásledovatelů. Po jeho chybě se dokonce dostal na chvíli do čela, posléze si však udržoval bezpečně druhou příčku a důležité body do hodnocení seriálu. Největšího soupeře Martina Vlčka, který dojel na třetím místě, porazil o víc než půlminutu. Za ním následovala plejáda vozů R5 v pořadí Michal Horák, Karel Trněný a David Tomek.

Na trati se se speciály Ford Fiesta R5 různé evoluce představily netypické posádky - Rakušan Martin Fischerlehner, obvyklý 'lancerista' Martin Šikl a po dlouhé době navrátilec na oficiální soutěžní tratě David Komárek. Právě on si ze zmíněné trojice vedl nejlépe, když dojel devátý absolutně.

V rámci Rallysprint série opět kraloval David Štefan, který porazil svého největšího soupeře Martina Mottla o třináct vteřin. Další tři a půl vteřiny ztratil celkově bronzový Egon Smékal jen s těsným náskokem na Martina Lehkého.

Součástí Rally Vyškov byla i soutěž historických vozů. Těch se na startu sešlo jen deset, přičemž do cíle dojela pouhá polovina. A byl to spíš souboj o přežití/dojetí než o vteřiny a i z té pětice, co dojela do cíle, tak většina z posádek měla nějaké problémy. Vítězství si nakonec připsal Josef Peták s Nissanem Sunny Gti před Martinem Klepáčem a Petrem Němcem, který se vrátil na soutěžní tratě po vážné nehodě na Vltavě.

Další soutěží Rallysprint série bude v polovině září Futures Contproduct Rally Morava.

Konečné výsledky Rally Vyškov

Před startem

Pouhopouhý jeden týden po Barum Czech Rally Zlín pokračuje v okolí nedalekého Vyškova letošní ročník Rallysprint série a Poháru 2+. I díky nepříliš vhodnému kalendáři se na startu jubilejního třicátého ročníku Rally Vyškov schází méně početné startovní pole, i tak se bude na co dívat. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Roman Odložilík - Martin Tureček (Škoda Fabia Rally2 Evo) - Rally Vyškov 2021
-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist