www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 29. listopadu 2022, Svátek má Zina, zítra Ondřej

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Ott Tänak končí u Hyundai Motorsport

23. října 2022 • 22:00

Jen pár hodin po skončení Rally Catalunya vydal Ott Tänak na sociálních sítích prohlášení o konci vzájemné spolupráce s továrním týmem Hyundai Motorsport po skončení aktuální sezóny mistrovství světa v automobilových soutěžích, která má na programu ještě jeden závod na v polovině listopadu v Japonsku.

Ott Tänak oznamuje konec spolupráce s týmem Hyundai (2022)

Ott Tänak byl v týmu Hyundai tři sezóny, v té poslední však dával okatě najevo, že vzájemná spolupráce nefunguje. Proto bylo téma jeho setrvání, odchodu k jinému týmu či úplném konci kariéry hodně propírané prakticky na každém závodě. Nakonec se rozhodl využít klauzule ve smlouvě a ke konci sezóny 2022 ji vypovědět.

Jen pár hodin po konci Rally Catalunya vydal na svých sociálních sítích oficiálních rozhodnutí, že se z osobních důvodů rozhodl ukončit smlouvu s týmem Hyundai Motorsport a po této sezóně opustit tým. „Je to mé osobní rozhodnutí, které jsem pečlivě zvážil. Cítím, že jsem se ve své kariéře dostal do bodu, kdy se potřebuji pustit do nové výzvy,“ odůvodnil své rozhodnutí Tänak.

A vyjádření Hyundai Motorsport? „Rozhodnutí Tänaka přichází v době, kdy bylo skládáno jezdecké složení pro sezónu 2023 a musíme ho respektovat,“ stojí v oficiálním prohlášení, přičemž zastupující týmový šéf Julien Moncet dodává: „Ottův odchod je velký zklamáním, ale je to rozhodnutí, které musíme akceptovat a respektovat. Bez jakýchkoliv pochyb je to jeden z nejlepších soutěžních jezdců.“

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist