www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2023, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Adam Březík vítězem ve Vsetíně i celém Poháru 2+

30. října 2022 • 18:00

Závěrečným podnikem letošní Rallysprint série a Poháru 2+ se už tradičně stává vsetínský závod. Ten v letošním roce nese název Rentor-Partr Rally Vsetín a připravil pro soutěžící náročné rychlostní zkoušky vedoucí po okolních kotárech. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Rentor-Partr Rally Vsetín ON LINE --- Základní informace o Rentor-Partr Rally Vsetín --- Diskuzní fórum k Rentor-Partr Rally Vsetín

Adam Březík - Ondřej Krajča (Škoda Fabia R5) - Rentor-Partr Rally Vsetín 2022

Adam Březík dokázal společně se svým týmem opravit auto po nedávné nehodě na 3-Städte Rallye a suverénně opanoval závěrečný díl letošní Rallysprint série a Poháru 2+, čímž se stal letošním šampionem Poháru 2+. V rámci hodnocení Rallysprint série byl ve Vsetíně nejrychlejší Egon Smékal.

Organizační tým vsetínské soutěže musel před soutěží řešit problémy s nepovolením úseku kvůli dušičkám, závod se tedy odjel jen na třech tradičních úsecích. V okolí Vsetína navíc panovalo podzimní počasí, kdy sice nepršelo, ale hlavně v dopoledních zkouškách se místy držela hustá mlha.

Na startu se sešlo rovných osmdesát posádek, krapet slabší mělo obsazení čela soutěže a chyběly i dvě nejrychlejší posádky letošního ročníku RSS. Při neúčasti Vojtěcha Štajfa, který dal přednost startu na sice všude možně vyhypované, ale nepříliš sledované FIA Motorsport Games, měl Adam Březík jednoduchý úkol - dojet do cíle. Svého úkolu se ujal na výbornou, zvolil obvykle rychlé tempo a zvítězil ve všech rychlostních zkouškách, čímž jen potvrdil, že letošní titul je ve správných rukou.

Podobně suverénně dojel druhý Martin Vlček, který musel před soutěží nejen vyměnit svůj obvyklý Hyundai i20 R5 za náhradní exemplář, protože ten jeho bude po nehodě Nila Solanse na testu před Rally Catalunya ještě nějaký čas nepojízdní, ale také kvůli rodinným důvodům obvyklou spolujezdkyni. Spolupráce s Jakubem Kunstem fungovala a posádka si bezpečně dojela pro druhou příčku. Zato o třetí příčku se sváděl tuhý souboj. Původně největší kandidát na tento post Michal Horák neměl svůj den a na své soupeře většinou ztrácel. Další dva kandidáti s vozem R5 Martin Šikl a Petr Trnovec ze soutěže odstoupili. I v době jejich účasti si však třetí příčku absolutně držel Pavel Ševčík startující s Mitsubishi Lancer Evo IX. Po problémech v retardéru na RZ 6 sice hodně ztratil a propadl se na čtvrté místo za Trnovce, finišem v závěrečné zkoušce se ale dokázal vrátit na stupně vítězů. Po hodně dlouhé době tak na oficiální české soutěži vystoupalo produkční auto na absolutní stupně vítězů.

V hodnocení Rallysprint série chyběli oba již jistří mistr a vicemistr David Štefan a Martin Mottl. Zato hned čtveřice jezdců si to rozdávala o celkově třetí místo v hodnocení RSS. Nakonec je všechny celkem suverénně porážel Filip Ocelka, který poprvé vyměnil Renault Clio Rally5 za rychlejší model Rally4 a soupeřům ujížděl doslova o parník. Na předposlední rychlostní zkoušce však chyboval, trefil retardér a kromě poškození vozu i ztráty času na zkoušce vyfasoval navíc třicetivteřinovou penalizaci. I to mu bohatě stačilo na druhé místo v rámci RSS necelých devět vteřin za vítězným Egonem Smékalem. Z trojboje zbývajících vozů nakonec dopadl nejlépe Peter Surovič, který počazil Martina Lehkého o 2,9 vteřiny. Mohutný atak neustál Michal Srb, který havaroval kousek za letmým cílem poslední rychlostní zkoušky.

Historiků se na startu objevilo jedenáct. Vteřinkový souboj o vítězství sváděli Martin Černý s BMW M3 a Jan Hráček s Ladou VFTS. Po čtvrté rychlostní zkoušce vedl o vteřinu a půl Hráček, na další rychlostní zkoušce však přerazil betonový sloup a bylo po nadějích. Martin Černý si tak připsal po Rally Fulnek další vítězství, po brzkém odstoupení Stanislava Budila jej na stupně vítězů doprovodili Martin Klepáč a Patrik Silber.

Konečné výsledky Rentor-Partr Rally Vsetín

Před startem

Závěrečným podnikem letošní Rallysprint série a Poháru 2+ se už tradičně stává vsetínský závod. Ten v letošním roce nese název Rentor-Partr Rally Vsetín a připravil pro soutěžící náročné rychlostní zkoušky vedoucí po okolních kotárech. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Adam Březík - Ondřej Krajča (Škoda Fabia R5) - Rentor Rallysprint Kopná 2022
-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
31.10.2022 12:05
Martaas
Tak mizerné výkony 70% jezdců s vozidly R5, to už jsem dlouho neviděl. Ševča je se sériovým 20 let starým autem pěkně spráskal!
toplist