www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. února 2023, Svátek má Hynek, zítra Nela

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Vítězství na Mikuláši obhájil Ondřej Bisaha

4. prosince 2022 • 15:00

Definitivně posledním oficiálním závodem letošní soutěžácké sezóny bude již tradičně Síť21 Mikuláš Rally Slušovice, která se pojede na tradičních tratích v okolí slušovické dostihové dráhy a přes Podkopnou Lhotu. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Síť21 Mikuláš Rally Slušovice ON LINE --- Základní informace o Síť21 Mikuláš Rally Slušovice --- Diskuzní fórum k Síť21 Mikuláš Rally Slušovice

Ondřej Bisaha - Imrich Ferencz (Hyundai i20 R5) - Síť21 Mikuláš Rally Slušovice 2022

Tradičně závěrečnou soutěží tuzemské soutežácké sezóny se stala Síť21 Mikuláš Rally, která i letos našla své zázemí ve Slušovicích. Vítězství z loňského ročníku obhájil Ondřej Bisaha, vedle kterého tentokrát usedl Imrich Ferencz. Druhý dojel Martin Vlček a třetí Miroslav Jakeš.

Podobně jako Pražský Rallysprint, také Mikuláš pojímají některé posádky s cílem zajet co nejrychleji, jiné zase co nejvíc pobavit. Do té druhé kategorie se zařadil letošní šampion Poháru 2+ Adam Březík, který nechal na svojí Škodě Fabii R5 šotolinový podvozek z nedávné Lausitz Rallye a společně se šotolinovými pneumatikami předváděl na celé trati velkou show, kdy jel téměř celou dobu výhradně bokem. To se samozřejmě projevilo na časech, takže neměl nejmenší šanci na nějaký dobrý výsledek, o to mu ale v okolí Slušovic nešlo.

Na uklouzané trati, na které nakonec nebyla sněhová pokrývka, která ještě v pátek v noci hrozila, kraloval Ondřej Bisaha, který tak obhájil loňské prvenství. Stejně jako vloni dojel na druhém místě Martin Vlček, třetí příčku pak obsadil Miroslav Jakeš, který si splnil dlouholeté přání odstartovat do soutěže společně s Ivo Vybíralem. Za zmínku určitě stojí šesté místo absolutně pro Dominika Jakeše, který se zhostil prvního startu s vozem R5 se ctí.

V kategorii 2WD zvítězil Peter Surovič před René Dohnalem a Zdeňkem Němce, v rámci hodnocení historických vozidel zvítězil i přes řadu smyků a koleček Martin Kučera při posledním startu s BMW 318 iS, druhý dojel Vít Hráček a třetí místo obsadil při premiéře se Škodou 130 LR Petr Vraj jun., přestože na úvodní rychlostní zkoušce odjel o kolo míň.

Sezóna 2022 je za námi a můžeme se těšit na tu nadcházející.

Konečné výsledky Síť21 Mikuláš Rally Slušovice

Před startem

Definitivně posledním oficiálním závodem letošní soutěžácké sezóny bude již tradičně Síť21 Mikuláš Rally Slušovice, která se pojede na tradičních tratích v okolí slušovické dostihové dráhy a přes Podkopnou Lhotu. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Adam Březík - Ondřej Krajča (Škoda Fabia R5) - Mikuláš Rally Slušovice 2021
-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist