www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. června 2024, Svátek má Milan, zítra Leoš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Ken Block tragicky zahynul

3. ledna 2023 • 04:00

Americký multisportovec a velký propagátor automobilových soutěžích Ken Block včera tragicky zahynul. Jezdec proslavený Gymkhana videi zemřel při projížďce na sněžném skútru nedaleko Woodlandu v Utahu. Při vyjíždění prudkého kopce se na něj stroj převrátil a na místě ho usmrtil.

Ken Block

Ken Block byl velký vizionář a showman. Společně s kolegou založili firmu DC Shoes, která vyráběla boty pro skateboardisty. Obchodní úspěch mu pomohl rozvíjet své aktivní účasti v různých sportovních disciplínách od skateborardinug či snowboardingu až po motoristický sport. I v něm zamířil do různých disciplín od motokrosu přes rallycross až k automobilovým soutěžím.

Ken Block

Po prodeji DC Shoes se soustředil na byznys ve vlastní společnosti Hoonigan Industries, se kterou se zaměřoval na 'blázny' do automobilů. Dlouhá léta spolupracoval s výrobcem energetických nápojů Monster či s automobilkami Subaru a Ford, se kterou se představoval i na soutěžích mistrovství světa. Jeho posledním počinem byla spolupráce s automobilkou Audi na propagaci jejich elektromobilů. Jeho posledním počinem se tak stává Electrickhana, ve které se předváděl se speciálem Audi S1 Hoonitron.

Čest jeho památce.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist