www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. dubna 2024, Svátek má Marcela, zítra Alexandra

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Uzávěrka přihlášek Rallye Plzeň už v neděli

19. května 2023 • 18:00

Velmi úspěšně se zapsala do soutěžáckého kalendáře obnovená Rallye Plzeň, která je součástí mistrovského seriálu jednodenních podniků Rallysprint série. Letošní ročník západočeského klání se bude konat 2. - 3. června 2023, už tato neděle 21. května je stanovena jako termín uzávěrky přihlášek.

Vojtěch Štajf - František Rajnoha (Volkswagen Polo Gti R5) - Lak Racing Rallye Plzeň 2022

Již několik týdnů jsou na světě tzv. zvláštní ustanovení, tedy základní dokument pro XVII. Lak Racing Rallye Plzeň, která se i letos uskuteční o prvním červnovém víkendu. Z tohoto dokumentu lze vyčíst nejen jména jejích hlavních činovníků či základní předpisy pro přijatá vozidla, ale také časový harmonogram soutěže. Ten vychází z loňského uspořádání, první novinkou je ale tzv. shakedown. Stále oblíbenější testovací rychlostní zkoušku zařadili organizátoři do programu na přání jezdců, kteří si hodlají vyzkoušet techniku ještě před startem. Už tady se bude měřit čas (který se ale nebude počítat do výsledků soutěže), určena je pro něj v pátečním podvečeru trasa Nová Ves – Lhota nedaleko servisní zóny, tedy u letiště Líně.

Po shakedownu se už v pátek vybrané posádky představí na náměstí Republiky, odkud pak všichni v sobotu 3.6. po desáté hodině dopolední také odstartují. Budou je čekat náročné rychlostní zkoušky Všeruby – Úněšov, Šipín – Křelovice, Čerňovice – Líšťany a také Chotíkov – Čermíny, vesměs situované na severozápad od krajského města. Až poté, co všechny tyto tratě zvládnou projet dvakrát, vrátí se závodníci na náměstí Republiky, kde budou po sedmnácté hodině ti nejlepší z nich dekorováni.

V minulých ročnících byla vždy na startu soutěže velmi kvalitní konkurence čítající přes sto vozů a také tentokrát každým dnem přibývá na seznam hned několik nově přihlášených účastníků klání soudobých i historických vozů, kteří budou bojovat o body do seriálu Rallysprint série. Oživením jistě budou také zahraniční posádky, pro které je vypsán Pohár pořadatele, těšit se můžeme i na účastníky neměřené tzv. rally legend, která je další novinkou letošního roku. Připomeňme, že loňský ročník soutěže ovládl plzeňský patriot Václav Pech s Fordem Focus WRC, který udolal i Vojtěcha Štajfa a Václav Kopáčka s technikou kategorie R5/Rally2. Mezi vozy s poháněnou jednou nápravou tehdy uspěl Jan Dohnal s Renaultem Clio Super1600 a vykročil tak k mistrovskému titulu, vítěz klání historických vozů Jiří Kašpar se Škodou 130LR před rokem zahájil svou úspěšnou sérii, kterou před pár týdny završil prvenstvím v české části mezinárodní Historic Vltava Rallye. Mnozí z těchto úspěšných pilotů už jsou v tuto chvíli přihlášeni i do letošní XVII. Lak Racing Rallye Plzeň, která tak slibuje opět velmi atraktivní boje na těžkých tratích. Uzávěrka přihlášek je stanovena na půlnoc neděle 21. května 2023.

Karel Špaček
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist