www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 4. června 2023, Svátek má Dalibor, zítra Dobroslav

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Pech s Uhlem tentokrát nezvítězili

23. května 2023 • 15:00

Posádka EuroOil teamu Václav Pech jun. - Petr Uhel s vozem Ford Focus WRC nedokončila jubilejní 50. Rallye Český Krumlov.

Václav Pech - Petr Uhel (Ford Focus WRC) - Rallye Český Krumlov 2023

Po prvních dvou vítězných závodech letošní sezóny, usilovali o výhru i na jihu Čech. Se svými největšími konkurenty Kopeckým s Hlouškem, sváděli opět vyrovnanou bitvu v každé rychlostní zkoušce. Posádka EuroOil teamu vedla s mírným náskokem od první rychlostní zkoušky až do smolného odstoupení v 9. RZ.

„Na Focusu praskla pravá přední poloosa. Zkoušeli jsme s tím jet dál, ale bylo jasné, že časová ztráta bude velká. Hlavně bychom poničili ještě diferenciály, které takovou jízdou trpí nejvíce. Do cíle rychlostky zbývalo 10km a následovaly ještě další dvě RZ. Pak až byl servis, kde bychom mohli auto opravit. Strašně moc mě to mrzí. Snažili jsme se na těžký Krumlov připravit co nejlépe, ale nestačilo to. Musíme zjistit proč poloosa praskla. Všechny čtyři poloosy byly stejně staré a měly spolehlivě vydržet ještě 2 další závody, pak až by se preventivně měnily,“ říká smutný Václav Pech jun.

Dalším závodem EuroOil teamu bude v polovině června až jihomoravská Rallye Hustopeče.

www.VaclavPech.cz
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist