www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 21. června 2024, Svátek má Alois, zítra Pavla

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Sezona prozatím jako na horské dráze, Dominik Stříteský Krumlov nedokončil

26. května 2023 • 18:00

Rallye Český Krumlov patří právem mezi nejoblíbenější podniky v seriálu PSG Mistrovství ČR. Nádherné tratě, vynikající organizace a velký zájem diváků z ní dělají opravdový sportovní svátek. Svátkem je i pro Dominika Stříteského a Auto Podbabská Škoda MOL tým. Po úspěšné Rally Šumava Klatovy proběhl v týdnu před Krumlovem test zaměřený na detailní naladění týmové Fabie Rally2 na jihočeské tratě. Cílem pro samotnou rally bylo přiblížit se časy v RZ Janu Kopeckému a Václavu Pechovi s jinou technikou a zároveň potvrdit, že Dominik je právem považován za jednu z největších nadějí české rally.

Dominik Stříteský - Jiří Hovorka (Škoda Fabia R5) - Rallye Český Krumlov 2023

Průběh rally to až do 10. rychlostní zkoušky potvrzoval. Dominik si bezpečně udržoval třetí místo v průběžné klasifikaci a dařilo se mu opět snižovat odstup na první dva jezdce. Drobná chyba v rychlosti a nájezdu na horizont na rychlostní zkoušce Kohout ale vyústila ve spektakulární havárii, která znamenal konec výborně rozjeté rally a odstoupení z druhého místa.

Dominik popisuje nejen tento moment: „Tentokrát trochu netradičně na Krumlově bylo stabilní počasí bez hrozby deště. To nám usnadnilo výběr pneumatik. Auto fungovalo opět výborně, pneu Hankook. V autě byla výborná atmosféra a cítili jsme, že máme super tempo jen kousek za špičkou. Na jednom z horizontů se ale sečetly dvě drobné chybky. Jednak jsem ten horizont nenajel úplně přesně a jednak jsem byl o trochu rychlejší. Vyhodilo nás to na břeh a šli jsme na protilehlé louce několikrát přes střechu. Jeli jsme kus na asfaltu kus po střeše a nebylo to nic příjemného. Spousta jisker až to chvíli vypadalo, že auto hoří. Naštěstí jsem to odnesl jen drobnými popáleninami v obličeji. Z chyby je potřeba se poučit a příště se znovu vrátíme do boje o příčky nejvyšší!“

Video z havárie je populární na sociálních sítích a fanoušci se nad ním dohadují o osudu vozu. Manager Auto Podbabská Škoda MOL týmu Jaroslav Vančík k tomu říká. „Především dík pořadatelům za prozíravý bezpečnostní plán i udržení diváků mimo nebezpečné zóny. Nevím, jak by to dopadlo, kdyby tam nějací diváci byli. Pro nás bylo také dobře, že tam nebyly žádné stromy a pevné překážky. Už v neděli se všichni kluci sešli na dílně a auto kompletně rozebrali, aby v pondělí stálo na karosárně u Míry Březíka a v pátek už mohlo jít do lakovny. Musíme takhle spěchat, před Hustopečemi budeme muset pořádně testovat a auto znovu celkově nastavit. Všem klukům a partnerům patři za tohle nasazení veliký dík.“

Dominik s Jirkou si tedy z Krumlova mnoho bodů nevezou, ale nemůžeme opominout výkon druhé posádky Auto Podbabská Škoda MOL týmu. Devatenáctiletá Eliška Slavíková totiž pár dní před maturitou absolvovala ve třídě RN6 úspěšně celou rally a obsadila třetí místo ve své třetí „velké“ rally.

Celý tým zve všechny diváky na příští rally, kterou bude Agrotec Petronas Rally Hustopeče ve dnech 16. a 17. června.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist