www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2023, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

SOUHRN: Lak Racing Rallye Plzeň vyhrál Vojtěch Štajf

6. června 2023 • 23:00

Po měsíční pauze pokračuje Rallysprint série a Pohár 2+ svým druhým závodem. Posádky se tentokrát přesouvají na západ naší republiky, kde se uskuteční Lak Racing Rallye Plzeň. Kromě českých posádek se tentokrát představí i několik zahraničních hostů. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Výsledky Lak Racing Rallye Plzeň ON LINE --- Základní informace o Lak Racing Rallye Plzeň --- Diskuzní fórum k Lak Racing Rallye Plzeň

Vojtěch Štajf - František Rajnoha (Škoda Fabia R5) - Lak Racing Rallye Plzeň 2023

Vojtěch Štajf a František Rajnoha se Škodou Fabia R5 od Petra Kačírka vyhráli Lak Racing Rallye Plzeň a dostali se tak do čela Poháru 2+. V rámci Rallysprint série byl nejrychlejší při svém letošním prvním startu Jan Dohnal s osvědčeným Renaultem Clio S1600.

Druhý závod letošní Rallysprint série i Poháru 2+ zamířil na západ republiky do Plzně. A právě zde se ukázalo, kdo bude letos bojovat o tituly. V rámci Poháru 2+ se jasně ukazuje, že nejžhavější kandidáti jsou dva - Vojtěch Štajf a Martin Vlček. Na tuto dvojici nikdo z pravidelně startujících nemá. Stejně jako na Kopné vyšel z této dvojice vítězně Vojtěch Štajf, který si dokonce připsal absolutní vítězství v soutěži. Martin Vlček totiž nejdřív dostal defekt, aby posléze odpadl kvůli poruše motoru. Vojtěch Štajf tak až do samotného konce bojoval o prvenství s úřadujícím německým šampionem Philipem Geipelem. Ve prospěch pražského pilota nakonec hovořily tři vteřiny.

Bronzový skončil Karel Trněný, který premiérově usedl do Volkswagenu Polo Gti R5, které jeho tým vlastní již od loňského roku. Vedl si celkem suverénně a i když sám tvrdí, že auto ještě plně neovládá, třetí příčku vybojovat s přehledem. Za ním se bojovalo doslova o vteřinky mezi Davidem Tomkem a Michalem Horákem, nakonec byl o pouhou vteřinu rychlejší Tomek.

Rallysprint série měla svého jasného favorita v Janu Dohnalovi. Přestože letos odstartoval poprvé, hned od začátku ukazoval, kdo je králem tuzemských dvoukolek a naprosto bezpečně zvítězil, i když dostal penalizaci za retardér. Zato souboj 'zbytku světa' byl neskutečně napínavý. Nejrychlejší byl nakonec Patrik Rujbr, který porazil Martina Lehkého o jedinou vteřinu. Za nimi pak dojel Václav Tošner při letošní premiéře s Renaultem Clio Rally4. Dlouhou dobu s ním o tuto pozici bojoval Jaroslav Petráš se slabším Renaultem Clio Rally5, nepříliš vhodně přidělený čas a následně trefený retardér z přemotivovanosti však znamenalo konec nadějí na lepší umístění.

V rámci plzeňského závodu se jela také klasifikace historických vozů. V nich zvítězil Otakar Zenkl se Škodou Favorit 136 L před Pavlem Šimůnkem a Patrikem Silberem. Ten však o bronz přišel vlastní vinou v úplně poslední časové kontrole soutěže, když se nejspíš 'zakecal' a desetivteřinová penalizace znamenala pokles mimo stupně vítězů, kam se tak dostal Václav Hostaš.

Dalším závodem Rallysprint série a Poháru 2+ bude v polovině července Silmet Rally Příbram.

Konečné výsledky Lak Racing Rallye Plzeň

Shakedown

Výsledky shakedownu Lak Racing Rallye Plzeň

Před soutěží

Po měsíční pauze pokračuje Rallysprint série a Pohár 2+ svým druhým závodem. Posádky se tentokrát přesouvají na západ naší republiky, kde se uskuteční Lak Racing Rallye Plzeň. Kromě českých posádek se tentokrát představí i několik zahraničních hostů. Průběh soutěže můžete sledovat ŽIVĚ společně se serverem AutoSport.CZ.

Vojtěch Štajf - František Rajnoha (Volkswagen Polo Gti R5) - Lak Racing Rallye Plzeň 2022
-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist