www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 20. června 2024, Svátek má Květa, zítra Alois

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rally Pačejov - Návrat po třech letech

14. září 2023 • 12:00

Po třech letech se vrací tým ACCR Racing21 na rychlostní zkoušky soutěže Invelt Rally Pačejov, který je letošním posledním podnikem Mistrovství ČR historických vozů v rally. Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou se budou na voze Toyota Celica GT-Four snažit získat závěrečné body do průběžné klasifikace kategorie 4 a výrazně tak vylepšit současnou pozici.

Vojtěch Štajf - Veronika Havelková (Toyota Celica GT Four) - Bohemia Rally Mladá Boleslav 2023

Vojtěch Štajf startoval naposledy v Pačejově v roce 2020 a tehdy se soudobým vozem Polo GTI R5 obsadili s Františkem Rajnohou sedmé místo v absolutní klasifikaci. V letošním 44. ročníku Invelt Rally Pačejov bude bojovat o mistrovské body ve třídě E4 historických vozů s navigátorkou Veronikou Havelkovou na voze Toyota Celica GT-Four specifikace ST165.

A zatímco start týmu ACCR Racing21 bude s nasazením historického vozu pro diváky pačejovské soutěže novinkou, její trať naopak doznala oproti minulým ročníkům jen několika změn. Letošní 44. ročník nabídne ve svém programu více než 120 přihlášeným posádkám soudobých a historických vozů celkem dvanáct rychlostních zkoušek o délce 141 km rozdělených do dvou etap s pěti sekcemi, a to v okolí Horažďovic a Strakonic.

Vojtěch Štajf odstartuje s navigátorkou Veronikou Havelkovou letos již podruhé a společně se budou snažit o navázaní na červencový úspěch v podobě stříbra na Rally Bohemia v Mladé Boleslavi. Tým se proto také na poslední dějství domácího šampionátu připravuje velmi pečlivě včetně jednodenního testu. V Pačejově budou Štajf s Havelkovou směřovat své cíle na pódiové umístění v celkové klasifikaci historiků.

„V posledních dvaceti letech jsem v Pačejově startoval pouze dvakrát. V roce 2020 jsme tu byli s Frantou Rajnohou a Polem GTI R5 celkově sedmí, a ještě před tím s Juldou Gálem v roce 2003, kdy jsme však krátce po startu soutěže museli, díky poruše převodovky na našem Subaru Impreza WRX, bohužel odstoupit. Takže motivaci si tuhle statistiku vylepšit v sobě rozhodně mám. Případný zisk závěrečných bodů do šampionátu určitě potěší, ale v této sezóně je pro nás stále prioritní příprava Toyoty Celica pro následující sezónu, kdy se s ní chceme vrátit do mistrovství Evropy,“ říká před startem v Pačejově Vojtěch Štajf a dodává: „Během roku jsme udělali s Celicou obrovský krok dopředu z pohledu jejího vývoje, výkonu i spolehlivosti. Náš výsledek na Rally Bohemia to myslím jednoznačně potvrdil. Samozřejmě nás čeká ještě velký kus práce, ale jsme na dobré cestě. Rally Pačejov si chceme s Verčou rozhodně užít, a proto se na poslední soutěž připravujeme velmi intenzivně včetně testování. Stejnou motivaci v Pačejově uspět bude mít i druhá naše posádka Honza Bejvl s Honzou Hlistou, kteří pojedou opět s Fordem Fiestou. Pevně věřím, že se s letošní účastí v domácím šampionátu historiků všichni důstojně rozloučíme.“

Obě posádky týmu Racing21 Štajf – Havelková (st. č. 202, Toyota Celica GT-Four ST165) a Bejvl – Hlista (st. č. 220, Ford Fiesta XR2) odstartují do 44. ročníku Rally Pačejov v sobotu 16. září z Horažďovic. Start prvního vozu je v 8,30 hod. a o den později přivítají diváci soutěžní posádky na stejném místě krátce po 13,30 hod.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist