Dnes je 29. dubna 2024, Svátek má Robert, zítra Blahoslav

Vsetínský bronz zajistil zisk Poháru 2+ pro rok 2023

17. října 2023 • 11:00

Posádka týmu ACCR Racing21 Vojtěch Štajf a František Rajnoha získala po šesti odjetých soutěžích celkové prvenství v Poháru 2+, který byl součástí letošní Rallysprint série. K tomuto skvělému výsledku napomohlo také třetí místo v absolutní klasifikaci soutěže Rally Vsetín, jenž se konala o uplynulém víkendu.

Vojtěch Štajf - František Rajnoha (Škoda Fabia R5) - Rentor-Partr Rally Vsetín 2023

Po sobotním zisku dalšího pódiového umístění na vsetínské soutěži potvrdili Vojtěch Štajf s Františkem Rajnohou svoji letošní dominanci v průběžném pořadí Poháru 2+ a mohli se tak radovat z celkového vítězství pro rok 2023. Poslední letošní soutěž nabídla na šesti rychlostních zkouškách o celkové délce necelých sedmi desítek kilometrů dramatické souboje nejen v absolutní klasifikaci mezi světovým pilotem Gusem Greensmithem a domácím Adamem Březíkem, ale také právě mezi dvěma rivaly v závěrečném souboji o Pohár 2+.

Štajf s Rajnohou, kteří byli celkovému vítězství v letošní sezóně velmi blízko již na předešlé soutěži, přijeli do Vsetína opět s vozem ŠKODA Fabia R5 servisovaným týmem Duck Racing. Jejich jediným cílem byl triumf v přímém souboji na trati nad svými největšími soupeři, posádkou Martin Vlček – Jakub Kunst, což byla jedna z možností pro vítězné zakončení této sezóny.

Obě posádky předváděly divákům velmi ostrý souboj o desetiny sekund. Vysoké tempo nasadila posádka vozu Hyundai hned na prvním testu, kdy byla ve vzájemném souboji o 1,9 sekundy rychlejší. O výsledku tohoto dramatického duelu ve vsetínské jednodenní soutěži však rozhodla především druhá dopolední rychlostní zkouška na Semetíně, jejíž velmi náročnou trať zvládli Štajf s Rajnohou s náskokem více než deseti sekund na své největší soupeře.

Následující tři rychlostní zkoušky byla vždy Škoda Fabia R5 st.č. 3 rychlejší o 0,4 sekundy oproti Hyundai i20 Rally2 st.č. 4. Konzistentní jízdou bez chyb na poslední, šesté, rychlostní zkoušce pak Vojta s Františkem jen kontrolovali své celkové třetí místo a také svůj časový náskok až do cíle vsetínské soutěže. Po loňské sezóně, kdy posádka týmu ACCR Racing21 přišla o triumf v Poháru 2+ právě na poslední soutěži, se v letošním roce mohla díky bronzu v cíli radovat ze vytouženého a zaslouženého prvenství.

„Prožíváme s Frantou neskutečnou radost z tohoto výsledku ve Vsetíně, který nám dopomohl k letošnímu vítězství v Poháru 2+. Po minulé soutěži, která vrátila v poslední erzetě do hry Martina Vlčka s Jakubem Kunstem, jsme jeli do Vsetína odhodláni porazit je v přímém souboji na trati bez ohledu na cokoliv jiného, a to se nám podařilo. Martin potřeboval vyhrát a ve hře byl také start Adama Březíka s Ondřejem Krajčou. My jsme ale chtěli mít jistotu, že o celkové vítězství letos nepřijdeme,“ svěřil se v cíli soutěže oslavující Vojtěch Štajf a dodal: „Věděl jsem, že Semetín rozhodne. Je to velmi náročná rychlostní zkouška, kterou z její velké části znají také jezdci populární Barumky. To byl i důvod, proč jsem těsně před ranním startem telefonicky konzultoval výběr pneumatik pro první sekci s mým kamarádem Vaškem Pechem. Jeho zkušenosti a schopnost vyhodnotit různé varianty jsou nepřekonatelné, jeho doporučení se potom ukázalo jako to nejlepší možné a za to mu chci moc poděkovat. Letos jsme startovali v šesti soutěžích, a všechny jsme dokončili na stupních vítězů v Poháru 2+, což je pocta Petru Kačírkovi s Pavlem Janouškem a celému týmu Duck Racing, kteří nám Fabii R5 po celý rok připravovali. S Frantou jsme si tak zaslouženě splnili náš sen. Děkuji tímto také našim týmovým partnerům za celoroční podporu a samozřejmě všem našim fanouškům, ještě před naším odletem do Keni na East African Safari rally se uvidíme na Setkání mistrů s Toyotou Celica GT-Four a pak na Pražském rallysprintu s vozem kategorie Rally2.“