www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Hvězdná startovní listina i Duckar na sobotní želechovické rally-besedě

7. února 2024 • 15:00

Rally Klub Paseky, z.s. Vás zve na tuto sobotu 10. 2. 2024do Želechovic nad Dřevnicí na výborně obsazený 15. ročník Besedy se závodníky rally. „Startovní listina“ potvrzených hostů letos obsahuje mimořádně zajímavá jména. Například i dámskou posádku „Duckaru“ Barboru Holickou a Lucii Engovou, které před pár dny úspěšně zdolaly slavný Dakar! A nejenom ty...

Beseda se závodníky rally Želechovice 2019

Bára Holická s Luckou Engovou mají se svým dakarským Citroënem 2CV dokonce přijet do Želechovic nad Dřevnicí po vlastní ose. Před sokolovnou by tak měly stát tři závodní vozy, když dakarské „Kachně“ alias „Duckaru“ v nepřehlédnutelných pop-artových barvách budou dělat společnost ještě Peugeot 208 Rally 4 Adama Kruti a Škoda 100 L bratrů Krajčových z pořádajícího Rally klubu Paseky.

Velkou zajímavostí a určitě i lákadlem fanoušky je aktuálně potvrzených 11 hlavních cen v tombole, což je vždy svezení na místě spolujezdce při testu s několika špičkovými jezdci Mistrovství ČR v rally. Šance na výhru tohoto zážitku bude tedy letos mimořádně velká.

Pojďme siale představit letošní hosty a program tradiční želechovické rally-besedy pěkně popořadě:

Dominik Stříteský: Dominik loni potvrdil pozici „korunního prince“ českého rallysportu. Nejenom, že se stal vicemistrem ČR v rally, ale podařil se mu vpravdě historický kousek, když se na Rally Bohemia stal po mnoha a mnoha letech prvním českým jezdcem, který v přímém souboji na téměř identické technice porazil Jana Kopeckého. Zároveň ale také potvrdil, že má občas problémy s horizonty… moc se na něj těšíme!

Jaroslav Vančík: Týmový šéf Dominika Stříteského a majitel firmy Vančík Motorsport, proslulý motorář, a také velmi rychlý jezdec. S partnerkou Kateřinou Trojanovou, nejrychlejší ženou české rally přelomu tisíciletí, organizují program Rally dětem, v rámci kterého jsou děti zasvěcovány do motorsportu. Po pár letech s „Bčkovým“ žigulem VFTS si předloni pořídil krásné historické BMW M3 v designu Jona Bosche a předloni s ním vyhrál jak na Rallysprintu Kopná, tak na Star Rally Barum Rally Zlín Historic. Tam vedl i loni, ale jenom do doby, než havaroval…

…a vedle něj v historickém BMW nesedává nikdo jiný, než další letošní host, Jan Tománek!

Jeden z nejslavnějších a nejzkušenějších českých spolujezdců, který seděl po boku Romana Kresty v dobách jeho největší slávy, včetně působení v továrních týmech Škoda a Ford v Mistrovství světa. Po ukončení působení Roman Kresty ve WRC zůstal Jan Tománek v Mistrovství světa v rally dalších více než 10 let po boku Martina Prokopa, se kterým se pak následně v minulých letech přesunul i do dálkových soutěží. Jejich veleúspěšné pravidelné společné účinkování na Dakaru v kategorii osobních automobilů jistě ještě máme všichni v živé paměti…

…a tím se dostáváme k Barboře Holické a Lucii Engové, které letos přepsaly dějiny a jakožto první česká dámská posádka v historii dojely do cíle této legendární soutěže! A to v kategorii Dakar Classic, určené pro historické automobily. Zároveň šlo také o první Citroën 2CV v historii, který pokořil tratě Dakaru až do cíle. Jinak známe Báru jako jezdkyni, která už deset let působí v MČR v rally, kde za tu dobu posbírala tituly jak v Dámském poháru, tak ve třídách 9 a R1B. Deset let působí v MČR v rally i Lucka Engová. Nejprve navigovala v historickém MČR svého tátu, legendárního Břetislava Engeho, a po jeho odchodu se přesunula k bráchovi Tomášovi, prvnímu a dost možná také navždy jedinému českému jezdci Formule 1, kterého jsme měli možnost uvítat zde na želechovické besedě před čtyřmi lety. A jednu sezonu si střihla také s Josefem Petákem.

Jakub Jirovec: Mladý pětadvacetiletý talent známého jména, který se naučil vodit po RZtách zběsilou zadokolku kategorie RGT jako aktuálně nejrychlejší Čech. Rychleji tu s ní historicky jezdil už jenom největší Čech, Václav Pech. Ale i to bylo pořád víceméně v jednom týmu. Kubovi to ale jde i s R5kou, za kterou svou Alpinu A110 Rally loni párkrát vyměnil. A stejně jako s Alpinou už s ní také nakoukl i do první desítky MČR v absolutním pořadí. A možná by věděl i nějaké zajímavosti o nadmíru unikátní sbírce rallyových aut svého táty, kdo ví. Můžete se ho zkusit zeptat. ;-)

Ján Kundlák: No a vidíte to! Letošní obsazení besedy je tak zajímavé, že i samo největší překvapení loňské sezony se nám ocitlo až na předposledním místě! Ján Kundlák se loni vrátil na tratě po dlouhých 6ti letech jako nečekaná velká voda a hned si pro sebe urval dvě přesvědčivá vítězství a po dalších sahal. Až do konce sezony bojoval o titul v klasifikaci 2WD. V té nakonec po technických problémech obsadil druhé místo, ale může mu být drobnou útěchou, že zvítězil v největším počtu RZ. Rozhodně zajímavý host! A jedním z jeho hlavních soupeřů v kategorii 2WD je…no přece…

…Filip Ocelka! Předloňský mistr třídy RC5 a zároveň čtvrtý v celkovém hodnocení klasifikace „dvoukolek“ 2WD, kterému se ale loni pro změnu vůbec nedařilo! Na většině závodů buď havaroval nebo odstoupil z jiných důvodů. Spolujezdce mu dělá zkušený a sympatický zlínský Jaroslav Blažek. Přijdete se i Filipa zeptat, jak si letos hodlá výsledkově spravit chuť?

Je možné, že se ještě může mezi hosty objevit nějaké další zajímavé jméno, ale to se dozvíme až na místě konání akce jako případné překvapení.

Program XV. Besedy se závodníky rally v Želechovicích nad Dřevnicí u Zlína:

1) 17:00-17:15: Nástup a představení přítomných rally jezdců a spolujezdců.

2) 17:15-cca 19:30 Hlavní část programu – otázky na jezdce a spolujezdce.

3) 19:30-20:15: Autogramiáda jezdců + výdej tomboly.

4) cca 20:15: Společné fotografování s hosty.

5) Ukončení oficiálního programu a dále volná zábava.

Bohaté občerstvení je zajištěno a po skončení bude na baru v útrobách sokolovny hrát živá hudba.

Moderátorem letošní Besedy se závodníky rally bude známá tvář z minulých ročníků Marcel Herbolt, který vysílá na Rock radiu pořad Motokecy. V něm také můžete průběžně slyšet upoutávky na akci.

Lístky do tomboly bude možné zakoupit u vchodu.Parkování možné na hřišti pod sokolovnou, příjezd od hlavní silnice Zlín-Vizovice.

Na video-sestřihy z minulých ročníků besedy se můžete podívat zde:

https://www.youtube.com/results?search_query=Beseda+se+z%C3%A1vodn%C3%ADky+rally+%C5%BAelechovice

Želechovickou besedu naleznete též naFacebooku:

https://www.facebook.com/events/2902374179904208

Místo konání akce: TJ Sokol Želechovice (sokolovna), 4. května 48, Želechovice nad Dřevnicí, GPS: 49°13'1.535„N, 17°44'57.103“E

Aleš Holakovský
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist