www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rally Islas Canarias bude v následujících dvou letech v mistrovství světa

11. března 2024 • 14:00

Rally Islas Canarias je již po řadu let spojená se seriálem mistrovství Evropy. V následujících dvou sezónách však nastane velká změna - asfaltová soutěž na největším kanárském ostrově Gran Canaria se pojede v rámci mistrovství světa, v rámci kterého v roce 2026 oslaví i jubilejní 50. ročník.

Hayden Paddon - John Kennard (Hyundai i20 N Rally2) - Rally Islas Canarias 2023

Kanárští organizátoři byli vždy ambiciózní, dříve se u nich pořádalo Race of Champions, byli zařazeni do tehdy prestižního seriálu Intercontinental Rally Challenge. Většinu let však patřili hlavně k pilířům mistrovství Evropy - v době koeficientů měli nejvyšší dvacítku ještě s podtitulem hlavního partnera El Corte Ingles, posléze se s kratšími přestávkami etablovali i ve 'velké' bezkoeficientové Evropě.

A protože dokázali vždycky sehnat finanční prostředky, začaly se reálněji ukazovat možnosti dostat se do seriálu mistrovství světa. Světový promotér pochopil ekonomický potenciál evropských závodů, kdy se tímto způsobem do MS dostaly již Rajd Polski a Rally Liepaja. Soutěží, kterým promotér přislíbil možný slot na další roky je mnohem víc, u Rally Islas Canarias se však tyto jednání podařilo dotáhnout do úspěšného konce.

Dnes bylo na oficiální tiskové konferenci potvrzeno, že se WRC Promoter a organizátoři Rally Islas Canarias dohodli na zařazení do kalendáře MS pro následující dva roky, tedy pro sezóny 2025 a 2026.

V těchto letech by je v kalendáři mistrovství Evropy měla nahradit Rally Sierra Morena. Jaká bude budoucnost v následujících letech se ukáže až později.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist