www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. dubna 2024, Svátek má Jiří, zítra Marek

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Vychází magazín Rally 2/2024

24. března 2024 • 13:00

V polovině března přichází na pulty druhé číslo letošního ročníku oblíbeného specializovaného magazínu o automobilových soutěžích - Rally. O čem se v něm můžete dočíst tentokrát?

Magazín Rally 02/2024

RSS a Pohár 2+ - Sezona odstartuje na Valašce

Místo startu úvodního podniku je již od roku 2015 spojené s Valašským Meziříčím a jeho okolím. První dubnový víkend se však netradičně začíná jako první seriál jednodenních závodů, který letos obsahuje hned sedm podniků.

Martin Vlček - Jubilant s velkolepými plány

Martin Vlček patří v české absolutní špičce k velkým stálicím. Na vrcholu se drží už celé jedno desetiletí. Kromě oslav cenného vítězství na Rally Morava či druhého místa ve Vyškově navíc závěr minulého roku patřil i oslavě jeho kulatého životního jubilea.

Pozvánka Valašská rally ValMez - Valaška ve formátu sobota–neděle

Valaška proběhne ve dnech 6.–7. dubna 2024. Soutěž bude zařazena do seriálů FIA CEZ rally a Historic rally, RSS (Poháru 2+) a RSS v rally historických automobilů.

Lubomír Tenkl - „Jsem rád, že jsem těch 20 let zažil“

Lubomír Tenkl letos oslaví kulaté výročí dvaceti let v rally. Po celou dobu je vyznavačem závodění s vozy se zadním náhonem, patří mezi hodně viditelné závodníky a taky mezi ty, kteří se nebojí říci svůj názor, ať už je to názor většiny, nebo menšiny. Takový prostě Luboš je.

Rally historie Mitsubishi v Plzni

Pokračování z vánoční besídky Inveltu, tentokrát více o konkrétních vozech značky Mitsubishi, které se nacházíji ve společnosti Invelt Jiřího Jirovce.

Eduard Perski - „Rád se vždy se všemi opět setkávám“

Sedmdesáté narozeniny oslavil 12. března dlouholetý špičkový spolujezdec Eduard Perski. A úvodem našeho příjemného povídání se ho ptám, jak se mu daří. „Přiměřeně věku. Ještě žiju,“ směje se mitfára, který již dvacet let bydlí v Kamenici u Prahy.

Preview ERC 2024 - Maďarská šotolina na úvod

Mistrovství Evropy se v posledních letech těší vysokému zájmu jezdců i diváků a nadcházející sezona by neměla být výjimkou. Ve startovním poli nebudou chybět nové Toyoty Yaris Rally2 ani zkušení čeští účastníci Erik Cais, Filip Mareš, Filip Kohn a junior Dan Polášek. Kdo nechce čekat až na srpnovou Barumku, může vyrazit už v dubnu do maďarského Veszprému na atraktivní šotolinový start evropského šampionátu.

Jon Armstrong - „Příprava na trenažéru je nízkonákladová forma tréninku“

Jon Armstrong loni dominoval v evropském šampionátu ERC3. Je však třeba přiznat, že kvalita a především kvantita jezdeckého pole v této kategorii byla velmi slabá. To ale nezastiňuje jeho výkony. Například na české Barum Rally ukončila jeho skvělý výkon až havárie na RZ 6 Kateřinice.

Rally Sweden - Sněhové bariéry souzněly s Lappim

Více než šest let čekali Esapekka Lappi s Jannem Fermem na druhé vítězství ve světovém seriálu. Dočkali se nyní ve Švédsku.

MS 1984 - Audi na vrcholu

Před čtyřiceti lety dominovalo světovým soutěžím Audi Quattro s pohonem všech kol. V roce 1984 už se nejednalo o žádnou novinku, ale konkurence ještě nebyla připravená, a tak tým Audi Sport poprvé a naposled získal tituly v MS značek i jezdců. Hvězdná sestava Blomqvist, Mikkola, Röhrl a Moutonová dokázala vyhrát sedm soutěží a třikrát obsadila kompletní stupně vítězů. Úspěchy nového lehkého soutěžního speciálu Peugeot 205 T16 s motorem uprostřed však dávaly tušit, že příště už bude všechno jinak.

Karel Loprais - Težké okamžiky nás nezlomí

Pokračovatel dakarského rodu Lopraisů přijel na letošní Rally Dakar s vysokými očekáváními. Nešťastná a nedokončená mise předchozího ročníku zůstala součástí historie a frenštátský jezdec si mohl připsat nejpovedenější dakarský ročník své dlouhé kariéry.

Jiří Stross - Z Dakaru s beduínem, z Arcticu s úžasnými zážitky

Dva specifické závody absolvoval na začátku roku v rychlém sledu za sebou navigátor Jiří Stross. S Alešem Lopraisem a Jaroslavem Valtrem mladším vybojovali při Rallye Dakar druhé místo v kategorii kamionů, na finské Arctic Lapland Rally s Miroslavem Plíhalem sice závod dokončili až ve čtvrté desítce, ale s podobnými emocemi jako z předchozího maratonu.

Barbora Holická - Lucie Engová - Kachna je prostě držák a je to kult

Velkou pozornost vzbudil start posádky Barbora Holická – Lucie Engová s vozem Citroën 2CV na Rallye Dakar Classic.

Kamióny Kamaz na Dakare 1990 - Prvý krok k 45 medailám

Až donedávna boli rýchlé, silné i odolné kamióny Kamaz absolútnym lídrom v hodnotení svojej kategórie na slávnej Rally Paríž–Dakar, keď v priebehu rokov 1991 až 2022 získali neuveriteľných 45 medailí – 19 so zlatým, 15 so strieborným a 11 s bronzovým odleskom.

Dakarské dynastie

Pětačtyřicet let trvání Rallye Dakar, to je také střídání odcházejících i nastupujících generací závodníků v rámci rodinných dynastií. Zdá se, že závodníci v kategorii kamionů nacházejí ve svých rodinách nejvíc následovníků. Rodinné dakarské dědictví je ale přítomno napříč celým závodem.

Autokros - Rallykros CZ

Porce stránek o autokrosu a rallykrosu. Tentokrát s obsáhlým rozhovorem s velkou osobností autokrosové historie Bohumilem Křesťanem.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist