www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. května 2024, Svátek má Emil, zítra Vladimír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Toyota Dolák vstupuje do rallye s novým GR Yarisem Rally2 a českou posádkou

3. dubna 2024 • 13:15

Toyota vstupuje do rallyového šampionátu se zbrusu novým vozem GR Yaris Rally2. Do šampionátu FIA ERC 2024 a vybraných závodů Mistrovství České republiky ho postaví plzeňské dealerství Toyota Dolák s posádkou Filip Mareš a Radovan Bucha. Premiérou bude Rallye Hungary, jež zahajuje letošní evropský šampionát. Českou premiéru nového vozu by pak měla obstarat Rallye Šumava Klatovy.

Filip Mareš design 2024

„Jsme moc rádi, že se nám novou Toyotu GR Yaris Rally2 podařilo získat. Tím spíše, že jsme první v ČR a mezi prvními v Evropě. S Filipem jsme v otázce spolupráce rychle našli společnou řeč,“ říká Milan Dolák ml., šéf Dolák Motorsport. Jméno Dolák se v rallye znovu objevuje po více jak 20 letech. Otec Milana Doláka je výrazným písmem zapsán v historii českého rallye sportu. V minulých letech se Milan Dolák starší stal mistrem ČR v rallye s vozem Toyota Celica GT four, trojnásobným vítězem Rallye Český Krumlov, vítězem Rallye Šumava a Rallye Bohemia.

Tým se může těšit také z podpory místního importéra vozů Toyota. „Motoristická divize Gazoo Racing se stále rozšiřuje. V šampionátu WRC boduje na nejvyšších příčkách GR Yaris Rally1, šampionát WEC aktuálně reprezentuje hybridní GR010 a terénní W2RC speciál DKR Hilux EVO T1U. Posledním z řady je teď právě GR Yaris Rally2. Ten má od letoška homologaci od Mezinárodní automobilové federace FIA a jsme nadšení, že jedno z prvních aut bude využívat právě česká posádka Filip Mareš a Radovan Bucha. Držíme klukům moc palce. Mají náš velký obdiv a podporu,“ doplňuje Martin Peleška, ředitel českého zastoupení značek Toyota a Lexus. 

Dvaatřicetiletý český reprezentant Filip Mareš naváže na loňské sedmé místo na šampionátu FIA ERC. Plán vylepšit v letošním roce toto umístění podpořili také další partneři v čele s přerovskou společností Sigma Motor. Jezdec z Mladé Boleslavi bude nově spoléhat také na pneumatiky Hankook. 

„Děkuji všem partnerům, kteří tento projekt podpořili a věří mu. Hodně práce je za námi, ale mnohem více před námi. GR Yarisem jsem se svezl na podzim při asfaltových testech továrního týmu, na šotolině nás ale první kilometry teprve čekají. Věřím, že se na novou techniku dokážeme já i náš tým rychle adaptovat a od startu sezóny budeme pro naše soupeře nesnadnou konkurencí,“ uvádí Filip Mareš.

Rallye Hungary se pro letošní rok přesouvá více na západ a centrem závodu bude město Veszprém ležící nedaleko jezera Balaton. Nejvýraznější změnou proti předchozímu roku bude povrch. Maďarský závod se uskuteční na šotolinových tratích o délce bezmála 200 měřených kilometrů.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist