www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 24. května 2024, Svátek má Jana, zítra Viola

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Zlínský automobilový slalom opět na části RZ z Barum Rally

17. dubna 2024 • 11:00

V sobotu 27. dubna 2024 se koná slalom v Přerově, který zahajuje sezónu automobilových slalomů, na to navazuje zlínský slalom, bude to víkend plný aut a závodění.

Slalom Zlín 2023

Autoklub Rallye Zlín v AČR pořádá v neděli 28. dubna 2024 Automobilový slalom Zlín, který se započítává do seriálů FIA Zóna střední Evropa, Mistrovství České republiky a Česká Trofej Junior. Automobilové zápolení se uskuteční na atraktivní trati, bude využívat část rychlostní zkoušky známé z Barum Czech Rally Zlín.

V předešlých letech se automobilový slalom konal v Otrokovicích na zkušební dráze Continental Barum a zlínští pořadatelé se pro letošní rok rozhodli zvolit jinou trať a několika letech obnovit úsek Ludkovice - Řetechov. „Máme připravenu trať využívající část známé RZ Biskupice, a to konkrétně úsek ve stoupání k Řetechovu. Slalomová zkouška svou délkou dosáhne 1750 metrů, a každý jezdec ji absolvuje minimálně třikrát,“ uvedl Jan Regner, ředitel zlínského slalomu.

Novinkou je i způsob platby startovného. Startovné zaplacené předem na účet pro jednoho jezdce včetně pojištění činí 1400 Kč. V případě zaplacení startovného na místě v den závodu, činí startovné 1500 Kč na jednoho jezdce.

Na jednom voze se mohou představit až tři jezdci a naopak jeden jezdec může startovat i na dvou vozech. V letošním roce je opět snaha přilákat na mistrovské slalomy větší počet jezdců a automobilů. Výhodou pro jednotlivé jezdce je, že se mohou přihlásit přímo i v den konání slalomu do 9:15 hodin. „Na slalomu mohou startovat jakékoliv vozy (kromě kabrioletů, elektromobilů a hybridů), a to za splnění bezpečnostního minima, které posoudí vždy na místě technický komisař. Závodník prakticky potřebuje jen přilbu. Nicméně hlavním tahákem by mělo být využití tratě biskupické rychlostní zkoušky Barum Czech Rally Zlín. Ve Zlínském kraji je mnoho fandů, pro které bude lákadlem projet si alespoň část této zkoušky v rychlejším tempu. Samozřejmě celou pasáž zpomalíme kužely tak, aby byla bezpečnější,“ dodal Regner.

Při zlínském slalomu se pojede tři až pět jízd – bude záležet na počtu přihlášených. V českém šampionátu jsou vypsány skupiny L1 až L6, v zónovém hodnocení skupina N, A, GT a sériové vozy. Vedle hodnocení v jednotlivých skupinách budou oceněni jezdci v absolutním pořadí, nejlepší junior a žena. Známa je rovněž nominace hlavních činovníků, do funkce sportovního komisaře byl nominován Vladimír Machoň, který zastane zároveň i funkci technického komisaře. Časoměřiče zastane Eva Ptáčková.

Další informace naleznete na oficiální internetové stránce českých slalomů na adrese www.AutoSlalom.cz. Zde naleznete přihlášku a zvláštní ustanovení na automobilový slalom ve Zlíně podobně jako standardní propozice pro automobilový slalom pro letošní rok a další důležité informace.

Časový harmonogram AUTOMOBILOVÝ SLALOM ZLÍN

Neděle 28. dubna 2024

07:45 – 09:15 administrativní přejímka (stan ředitelství)

08:00 – 09:30 technická přejímka (párty stan) + testování vozidel

09:00 – 10:30 seznamovací jízdy

09:15 uzávěrka příchozích přihlášek

10:45 start slalomu

17:15 předpokládaný závěr slalomu

Kalendář Mistrovství České republiky ve slalomech 2024:

27. 04. Přerov

28. 04. Zlín

22. - 23. 06. Plzeň - Lhota

03. 08. Násedlovice

04. 08. Karlín

24. - 25. 08. Vysoké Mýto

12. - 13. 10. Steel Ring Třinec

Roman Ordelt
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist