www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. května 2024, Svátek má Emil, zítra Vladimír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Naváže Štajf ve Španělsku na domácí úspěch?

14. května 2024 • 11:00

Evropský šampionát automobilových soutěží historických vozů se z České republiky přestěhuje o nadcházejícím víkendu do slunného Španělska. V jubilejním 15. ročníku Historic Rally of Asturias se další body do celkové klasifikace letošního seriálu FIA EHRC pokusí získat posádka týmu ACCR Racing21 Vojtěch Štajf a Veronika Havelková.

Vojtěch Štajf - Veronika Havelková (Toyota Celica GT Four) - Historic Vltava Rallye 2024

Tato úspěšná česká posádka, která zvítězila v absolutním pořadí na nedávné Historic Vltava Rallye, se i ve Španělsku bude spoléhat na kvality svého soutěžního vozu Toyota Celica GT-Four ST165. Teprve třetí podnik evropského šampionátu Historic Rally of Asturias je situován na sever Španělska a nabídne třem desítkám startujících posádek atraktivní tratě deseti rychlostních zkoušek o celkové délce 130 kilometrů rozdělených do čtyřech sekcí.

Od výrazného úspěchu Vojtěcha Štajfa a Veroniky Havelkové v Klatovech věnoval tým ACCR Racing21 velkou pozornost přípravě soutěžního vozu Toyota Celica, který v Čechách nasadil vysokou laťku nejen ve výkonu, ale především ve spolehlivosti. S cílem udržet tuto úroveň prošel vůz v dílnách Racing21 opět důkladnou kontrolou a významné vylepšení prodělal podvozek, jehož finálnímu nastavení byl věnován mimo jiné i rozsáhlý jízdní test v závěru minulého týdne nedaleko Plzně.

„Pro nás s Veronikou je start na Historic Rally of Asturias v podstatě krokem do neznáma. Nikdy jsme zde nestartovali, i proto jsme si prohlédli alespoň rychlostní zkoušky na videích poskytnutých pořadatelem, a většinu úprav a testování přesunuli do Čech na trať podobnou tomu, co jsme viděli na těchto videích. U Toyoty jsme se na pátečním testu zaměřili především na jinou charakteristiku pružin, která bude doufejme zdejšímu povrchu tratě více vyhovovat,“ odhalil zákulisí předsoutěžních testů jezdec Vojtěch Štajf a dodal: „Na jihu Španělska jsme s Vláďou Zelinkou před třemi roky rozhodli o našem triumfu v evropském šampionátu historiků kategorie 2 na voze Opel Kadett. Nyní máme s Veronikou cíl získat maximální počet bodů do nově vypsané celkové klasifikace letošního mistrovství Evropy historiků. Vzhledem k silnější konkurenci vozů s pohonem všech kol to nebude jednoduché, ale naopak proti tradičně startujícím dvoukolkám si po české soutěži s Celicou více věříme. Rozhodovat bude i počasí, které může mít aprílovou podobu, a proto vezeme hned dva typy a několik směsí pneumatik značky Pirelli.“

Posádka týmu ACCR Racing21 Vojtěch Štajf s Veronikou Havelkovou odstartuje do letošního ročníku soutěže Historic Rally of Asturias v pátek 17. května v 15 hodin z centra Parque Sabino Moutas v severošpanělském městě Pravia. Cíl soutěže je situován na stejné místo o den později, a to ve 20 hodin.

Zmíněné zahraniční soutěže se dle původních plánů měla zúčastnit také druhá posádka týmu ACCR Racing21 ve složení Jan Bejvl a Jan Hlista na voze Ford Fiesta XR2 Mk1. Vzhledem k akutním zdravotním problémům jezdce se bohužel vítězové Trofeje 1600 a Trofeje FWD z Historic Vltava Rallye nemohou nakonec španělské soutěže zúčastnit a pořadateli byla již odeslána omluvenka. Jejich další sportovní program tým včas zveřejní.

-pr-
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist