www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 15. června 2024, Svátek má Vít, zítra Zbyněk

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Lancia se oficiálně vrací do rally, v první fázi představí model Ypsilon Rally4 HF

27. května 2024 • 16:30

Italská automobilka Lancia existuje již 117 let, během níž vytvořila řadu sportovních modelů, které se proslavily v automobilových soutěžích. Mezi ně patří bezesportu Fulvia, Stratos, 037 či nejlegendárnější Delta. Na dlouhou dobu se však ze sportu stáhla, pro nadcházející rok však připravuje velký návrat.

Lancia Ypsilon Rally4 HF

Lancia momentálně patří do koncernu Stellantis. Ten se rozhodl o revitalizaci značky a připravil desetiletý strategický plán pro její návrat. Pozitivní zprávou je informace, že každý z nově připravovaných sériových modelů bude mít i sportovní verzi s označením HF. Prvním takovýmto vozem bude Lancia Ypsilon HF, která se k zákazníkům dostane v květnu 2025. Tou méně příjemnou zprávou je informace, že bohužel půjde o plně elektrické auto. Následovat budou i modely Gamma HF a Delta HF, o jejichž motorickém osazení zatím není více informací.

Mnohem pozitivnější je zpráva o návratu Lancie na soutěžní kolbiště. Již v příštím roce by měl vyjet model Lancia Ypsilon Rally4 HF. Jak je patrné z názvu i příslušnost ke koncernu, s největší pravděpodobností se bude jednat o kopii současných modelů Opel Corsa Rally4 a Peugeot 208 Rally4. Každopádně určitě nepůjde o elektroauto, naopak bude speciál osazen 1,2l tříválcovým čtyřventilovým motorem s turbodmychadlem s předpokládaným výkonem kolem 212 koní.

Doufejme, že je to jen začátek zářné soutěžní budoucnosti této legendární značky.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist