www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 15. července 2024, Svátek má Jindřich, zítra Luboš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Pech s Uhlem cíl v Hustopečích neviděli

19. června 2024 • 14:00

Letošní ročník hustopečské rallye nedopadl pro posádku EuroOil teamu podle jejich představ. Po slibném začátku, kde Pech s Uhlem zaznamenali nejrychlejší čas v první rychlostní zkoušce, přišlo následně jejich brzké odstoupení.

Václav Pech - Petr Uhel (Ford Focus WRC) - Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2024Václav Pech - Petr Uhel (Ford Focus WRC) - Agrotec Petronas Rally Hustopeče 2024

„Před cílem druhé rychlostky jsem udělal chybu. V dlouhé levé zatáčce jsem se s vozem dostal až mezi stromky na krajnici, kde jsem poškodil zavěšení pravého zadního kola. Do cíle vložky jsme ještě dojeli, ale dál pokračovat bohužel nešlo, protože do servisu zbývala ještě jedna dlouhá rychlostka. Moc mě taková chyba v úvodu závodu mrzí, především kvůli celému našemu teamu a fanouškům, kteří nás na trati tentokrát moc neviděli,“ popisuje smutně odstoupení Pech.

EuroOil team teď čeká o posledním červnovém víkendu domácí Rallye Plzeň, kde se Pech s Uhlem představí s vypůjčeným Citroenem C3 R5. „Pro další sezónu uvažujeme o změně vozu a zkouška na „domácím“ závodě je pro nás nejlepší co se veškeré logistiky týká. Auto máme půjčené z Rakouska a musíme ho kompletně dát do barev EuroOil teamu. Máme naplánované i výjimečně dlouhé testování, kdy s mechaniky od vozu budeme zkoušet různé varianty nastavení podvozku a zároveň co nejvíce pochopili chování nové techniky. Nejvíce jsem zvědavý na rozdíly v řízení tohoto vozu oproti Focusu WRC,“ říká zamyšleně Pech.

Lak Racing Rallye Plzeň začne slavnostním startem v pátek 28.6. na náměstí Republiky v Plzni a pokračovat bude v sobotu na 8 rychlostních zkouškách severně od západočeské metropole.

www.VaclavPech.cz
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist