www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 15. července 2024, Svátek má Jindřich, zítra Luboš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Bezpečnost všech při Bohemia Rally Mladá Boleslav je prioritou

2. července 2024 • 09:00

„Motoristický sport nebude nikdy úplně bezpečný. Ale naší prioritou při přípravách soutěže je, abychom pro všechny zúčastněné, pro posádky, mechaniky, diváky, fotografy, pořadatele i ostatní účastníky zajistili relativní bezpečnost,“ dodává na toto téma hlavní činovník pro bezpečnost Jan Šrámek.

Bruno Thiry na Rally Bohemia

Základními pravidly každé soutěže je, aby diváci sledovali rally z bezpečné vzdálenosti a z bezpečných míst. V již odstartované rychlostní zkoušce nepřecházejte vozovku, dbejte pokynů pořadatelů, kteří jsou řádně proškoleni. Důležité je rovněž mít respekt z potenciálního nebezpečí rychle jedoucího závodního vozu, přestože většinou za volanty sedí zkušení jezdci. I ti však mohou udělat chybu. Pokud sledujete soutěž s dětmi, mějte je vždy u sebe a nevystavujte je zbytečnému nebezpečí.

Stává se již pravidlem, že pokud organizátoři zjistí, že hrozí divákům nebezpečí a nehodlají třeba opustit exponované místo, rozhodnou se raději rychlostní zkoušku zrušit. Vedle diváků se podél tratí rychlostních zkoušek pohybují i amatérští a profesionální fotografové. I oni musí dodržovat bezpečnostní pravidla i když před soutěží podepisují dokument Ručení odpovědnosti. Mezi dlouholeté fotografy, kteří by o krizových zážitcích z motorsportu mohli vyprávět, patří i českodubský Luboš Novosád. Rallye Škoda – Bohemia zaznamenává do svých fotoaparátů již od osmdesátých let. A své fotografie nezištně poskytuje i organizátorům soutěže pro tiskové zprávy.

„I když jsme rádi, že Bohemia Rally Mladá Boleslav sledují podél trati tisícovky diváků, tak je jasné, že nejbezpečnější je rally sledovat z pohodlí od počítačů a u televizních obrazovek. Proto jsme opět připravili LIVE vysílání, kde budou rozhovory z cíle erzet po dojezdu posádek, atraktivní záběry z tratí rychlostních zkoušek a spousta dalších zajímavostí. Česká televize navíc chystá přímý přenos z erzet v Sosnové a městské RZ v Mladé Boleslavi. Tuto rychlostní zkoušku jsme vybrali i z důvodu, že město Mladá Boleslav je jedním z největších partnerů soutěže,“ doplňuje ředitel soutěže Petr Pavlát.

Pavel Vydra
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist