www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 15. července 2024, Svátek má Jindřich, zítra Luboš

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Supererzeta v Sosnové je opět součástí Bohemia Rally

9. července 2024 • 13:00

Již tradičně nebude chybět na trati Bohemia Rally Mladá Boleslav supererzeta na autodromu v Sosnové. I díky tomu diváci mohou vidět vozy prakticky po celé trati měřeného úseku z bezpečných míst. V letošním ročníku se pojede tato rychlostní zkouška první den, tedy v sobotu 13. července.

Dominik Stříteský - Jiří Hovorka (Škoda Fabia R5) - Bohemia Rally Mladá Boleslav 2023

Důležitou informací pro diváky je, že do ní vozy odstartují v tomto pořadí: nejdříve vozy atraktivní skupiny Group B, poté soudobé soutěžní vozy startující v mistrovství České republiky a na závěr vozy v rámci Bohemia Historic Mladá Boleslav. Start první posádky je stanoven podle časového harmonogramu na 18:30 hodin.

Parkovné u autodromu je v ceně základní vstupenky. Předprodej najdete na pod odkazem: https://shop.rallybohemia.cz/vstupenky. Je možné si zakoupit také vstupenku na most, odkud lze nafotit nebo natočit skvělé záběry. Dalším zajímavým doplňkem je instalace velkoplošné obrazovky před hlavní diváckou tribunou, na níž poběží i rozhovory s jezdci v cíli této rychlostní zkoušky. Doporučujeme zájemcům, aby si vstupenky zakoupili v předprodeji. Jednak je pořídí levněji a zároveň si urychlí sobotní vstup do areálu autodromu.

„Supererzeta v Sosnové se jede na tři okruhy a její celková délka činí 5,52 kilometrů. Nepatří tedy mezi nejdelší, ale vloni to byl právě tento úsek, který de facto rozhodl o vítězství v celé soutěži,“ připomíná ředitel soutěže Petr Pavlát.

Tato rychlostní zkouška Bohemia Rally Mladá Boleslav se letos jede v pořadí jako sedmá a uzavře první soutěžní den. Další šance, jak si zpestříte sobotní část soutěže, je možnost zakoupení jízdy v odpoledních hodinách ve vlastním voze po zmíněném úseku rychlostní zkoušky v Sosnové. Vzhledem k omezené kapacitě zbývá již jen několik volných jízd. Bližší informace získáte na stejném odkaze jako pro předprodej vstupenek. Generálním partnerem blížící se Bohemia Rally je Statutární město Mladá Boleslav.

Pavel Vydra
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist