www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 1. června 2025, Svátek má Laura, zítra Jarmil

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Pech s Uhlem po prvním startu s Citroënem

1. května 2025 • 10:00

Jako vydařenou premiéru berou v EuroOil teamu první ostrý start s jejich novým závodním speciálem. Citroen C3 odjel celou Rallye Šumava bez komplikací a zajížděné časy posádky Pech-Uhel byly slibné. Posádka EuroOil teamu v nabité konkurenci dlouhou dobu bojovala o třetí místo a přestože nakonec skončila pátá, nejsou v teamu zklamaní.

Václav Pech - Petr Uhel (Citroën C3 Rally2) - Rallye Šumava Klatovy 2025

„Řekl bych, že nervozita před tímto startem byla mnohem větší, něž kdykoliv jindy. Museli jsme myslet na spoustu nových věcí, které když nemáte zažité vás brzdí a připravují o koncentraci. Také hned na první rychlostní zkoušce, jsem v rozbláceném úseku udělal jezdeckou chybu a vyjel s Citronem mimo cestu. Naštěstí tam nebyl ani pařez ani kámen a my mohli po vycouvání zpět pokračovat. Navíc po těžké havárii Adama Březíka, byla tato rychlostka zrušena a časy z ní anulovány. Mohli jsme tak začít znova bez časové ztráty,“ vypráví o úvodu soutěže s úlevou Pech jun.

V průběhu celé soutěže se Pech s Uhlem pohybovali mezi třetím a pátým místem absolutní klasifikace a jejich ztráta na nejrychlejší nebyla velká.

„Každým ostrým kilometrem, jsem nové auto chápal lépe a víc a víc se s ním kamarádil. Ještě budeme muset pracovat na doladění podvozku. Bylo několik momentů, kdy to nebylo podle mých představ, ale jinak z řízení Citroena mám větší radost, než jsem čekal. Největší komplikaci, kterou musíme do příště vyřešit mám zatím při brždění. Brzdný účinek u tohoto auta je tak velký, že lehce vyjíždím ze sedačky i přes všechny hodně utažené pásy. Pak se musím vždy posunout zpět, a to rozhodilo jinak klidného Petra tak, že v servisu sháněl suchý zip, který mě chtěl nalepit na zadek,“ popisuje s úsměvem Pech jun.

Druhým závodem MČR je již za necelý měsíc oblíbená Rallye Český Krumlov.

www.VaclavPech.cz
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist