www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 29. května 2026, Svátek má Maxmilián, zítra Ferdinand

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Zapadající nebo vycházející hvězda?

28. května 2026 • 09:00

Je to už 44 let, kdy se na startu Rallye Plzeň objevil podruhé a zatím naposledy štíhlý mladík. Poslední start v Plzni ale neznamenal pro mladého závodníka konec motorsportu, ba naopak!

Ota Zenkl

Právě letos stojí za připomínku:

- 75 let firmy ve které zmíněný junior pracuje už 54 let

- Tato společnost si letos také připomíná 55 let od doby, kdy se začala zabývat motorsportem

- Mladík odjel svých cca60 automobilových soutěží, což není žádný zázrak, průměrně to vzhledem k jeho věku a prvnímu startu v roce 1981 vychází na těžko uvěřitelných 1,6 startu ročně.

- Po roce 1990 založil několik výrazných motoristických projektů (Pick-Up Free style, Škoda Octavia Cup)

- Posunul několik výrazných talentů (Starý, Knajlz, Cvrček a nějaký Roman Kresta)

- V jeho firmě bylo postaveno 150 závodních vozů Škoda

„Letos mám nového manažera, ten hlídá mě a jakéhosi Alzheimera. A manažer mi povídá: v rámci vycházek jsem Tě přihlásil do Rally Legend Rally Plzeň,“ vypráví mladý a nadějný jezdec.

Ota Zenkl

„Říkám si dobrý, konečně jsem legenda. Až později jsem zjistil, že legendární musí být vůz, nikoli posádka. Legendární auto ale naštěstí máme,“ pokračuje natěšený junior.

Manažer posádky doplňuje: „Vše potřebné máme, auto, doprovodnou techniku s prasklým výfukem, spolujezdce,catering, terapeuta, fotografa, benzin 95 oktanů, pneumatiky,I balgin, Francovku, odvahu a palec do rozdělovače.“

Pro svižnou projížďku květnovou krajinou má tedy tým asi vše. Nadějná posádka bude podle svých mladých kolegů především: sbírat data a zkušenosti, využívat svůj potenciál, průběžně zrychlovat a „pushovat“ od první erzety alespoň na start druhé.

A to nejdůležitější nakonec. Letošní Rally Legend v Plzni se zúčastní posádka Otakar Zenkl senior a Pavel Pašek s vozem Škoda Favorit 136 L/A.

Jan Koudelka
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist