www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 3. června 2026, Svátek má Tamara, zítra Dalibor

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Pech s Uhlem na domácí Plzni těsně druzí

2. června 2026 • 13:00

Jubilejní 20. ročník Rallye Plzeň nabídl o uplynulém víkendu tisícům fanoušků hezkou podívanou na různorodé startovní pole, atraktivní rychlostní zkoušky, ale především napínavý souboj o vítězství do posledních metrů soutěže.

Václav Pech - Petr Uhel (Citroën C3 Rally2) - Rallye Plzeň 2026

EuroOil team s plzeňskou posádkou Václav Pech jun.- Petr Uhel opět zkusili využít start na domácí půdě jako trénink na nadcházející MČR Rallye Hustopeče. Pech s Uhlem se přetahovali o vítězství celý závod se slovenskou posádkou Kundlák – Baran na Škodě Fabii a nakonec podlehli o necelé 2s. I tak bylo na posádce i celém EuroOil teamu vidět spíše nadšení, především z dosahovaných časů.

„Tentokrát bylo naše soužití s Citroenem již lepší a konečně jsem našel způsob jak s vozem R5 jet rychleji. Vítězství nám zde uniklo kvůli mé chybě na 6 RZ, kdy jsem hodně poškodil disk kola. Pneumatika na rychlostce sice neušla, ale ten pocit, kdy jsem čekal, zda a kdy se to stane, mojí jízdu zpomalil. Po dojezdu musela na auto rezerva a zbývající dvě vložky do cíle jsem nesměl žádný podobný defekt zopakovat,“ komentuje Pech jun. a dodává „Ale Ján Kundlák také ztratil nějaký čas po své chybě hned na první RZ, každopádně tak těsný a dramatický souboj jsme si mohli užít zase po delší době a jsme za to moc rádi.“

EuroOil team čeká již za 14 dnů třetí pokračování MČR, tentokrát v jihomoravských Hustopečích.

www.VaclavPech.cz
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist