Dnes je 25. dubna 2024, Svátek má Marek, zítra Oto

Kopecký vyhrál popáté Setkání mistrů

12. listopadu 2006 • 08:50

Jan Kopecký vyšel už popáté za sebou jako vítěz hlavní rallyové kategorie exhibičního Setkání automobilových mistrů. V Sosnové u České Lípy dnes naopak našel přemožitele opakovaný šampion Jaroslav Hošek, který v královské autokrosařské třídě skončil až třetí při triumfu Tomáše Hrdinky.

Kopecký za volantem Fabie WRC potvrdil bezpečným vítězstvím před Leošem Flídrem nejrychlejší čas z dopoledních rozjížděk. „Věřil jsem si, že vyhraju. Kluci mají přece jen starší techniku než já a můj dřívější velký soupeř Václav Pech jel z produkčním autem. Jediným problémem byla hodně kluzká trať,“ uvedl Kopecký.

Mezinárodní mistr republiky v automobilových soutěžích Václav Pech porazil v kategorii produkčních vozů šampiona ve sprintrally Josefa Semeráda. Poprvé se na Setkání mistrů představila třída historických rallyeových automobilů, kterou vyhrál Emil Triner.

Rozpačité bylo vystoupení vozů Škoda Fabia určených pro pohárová klání v rallykrosu. Usedaly do nich hvězdy světových automobilových soutěží Finové Jani Paasonen, který nakonec vyhrál, Jane Tuohino a Toni Gardemeister a Francouz Alexander Bengué, ale jejich auta trápily technické problémy a jezdci v nejednom případě závod ani nedokončili.

Nejtěsnější souboj o prvenství se odehrál v hlavní autokrosové divizi III do 4000 ccm, kde Hrdinka o pouhé tři setiny sekundy porazil Romana Keřku. Hošek, nejstarší účastník exhibice, vyhrál jízdu o třetí místo.

Na startu byla také teprve devítiletá Martina Béki z Maďarska, která startuje v rámci domácího šampionátu v kategorii junior buggy, takže věkový rozdíl mezi nimi činil 53 let.

V rallykrosovém souboji divize 2 obhájil loňskou výhru nový mistr Evropy Roman Častoral, když porazil svého celoročního soupeře Tomáše Kotka.

VÝSLEDKY:

Rally

WRC:1. Kopecký (Škoda Fabia WRC), 2. Flídr, 3. Volf (oba Škoda Octavia WRC Evo III).

Světoví mistři volantu: 1. Paasonen, 2. Gardemeister (oba Fin./Škoda Fabia), 3. Bengué (Fr./Škoda Fabia).

Produkční vozy IV: 1. Pech, 2. Semerád (oba Mitsubishi Lance Evo IX), 3. Valoušek (Subaru Impreza).

Super 1600: 1. Prokop (Citroën C2 Super 16), 2. Tlusťák (Citroën Saxo Kit Car), 3. Peták (Renault Clio S1600).

Historické vozy: 1. Triner, 2. Penkl, 3. Tichý (všichni Opel Kadett Coupé).

Autokros:

Divize III, do 4000 ccm: 1. T. Hrdinka ml. (Sadev), 2. Keřka (Tatra 4000), 3. Hošek (Ford Cosworth 2000).

Divize III, do 1600 ccm: 1. Svoboda (Suzuki 1300 GSX), 2. Nosálek (Kawasaki ZXI), 3. Hanák (VW 1600).

Rallykros:

Divize I: 1. Koutný (Škoda Fabia T1600 4x4), 2. Výborný (Ford Focus T1600 4x4), 3. Zeman (Škoda Fabia T1600 4x4).

Divize II: 1. Častoral (Opel Astra OPC), 2. Kotek (Honda Civic TYPE R), 3. Šrut (Peugeot 206 RC).

Divize IA: 1. Bílek, 2. Čermák, 3. Brunák (všichni Škoda Fabia).