www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 12. července 2020, Svátek má Bořek, zítra Markéta

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Reklama

Předpověď počasí na Britskou rally

28. listopadu 2006 • 10:50

Závěrečnou soutěží letošní sezóny seriálu mistrovství světa bude Wales Rally GB. Ta se tak přesunula na poslední místo po dvou letech, kdy se jela v měsících srpnu a září. Ani posun však nepřinesl lepší podmínky, a tak organizátoři usilovali o to, aby byla jejich soutěž znovu závěrečná.

Dají se tak očekávat velmi náročné podmínky a vyloučen není ani sníh a led. Jaké tedy bude počasí o následujícím víkendu?

Pátek 1. prosince 2006

V nížinách se dá očekávat hustý déšť. Samozřejmostí budou nízké ranní teploty doprovázené mlhou. V odpoledních hodinách by mělo vysvitnout také sluníčko, nicméně k večeru se dají znovu očekávat přeháňky, které přejdou ve vyšších polohách ve sněžení. Nejvyšší denní teplota bude okolo 12 °C.

Sobota 2. prosince 2006

Přes noc by mělo vydatně pršet a také v sobotu ráno se dají očekávat přeháňky. Znovu tak bude především na jezdcích, aby zvolili vhodné obutí. Nebude ale foukat tak silný vítr jako v pátek. Zamračeno bude přes celý den až do večera. Maximální teplota dosáhne 8 °C.

Neděle 3. prosince 2006

Toto je jediný den, kdy se v předpovědi nepíše nic o dešti, a tak by mohla na jezdce čekat suchá třetí etapa. Ráno se dá ale díky jasné obloze očekávat velmi nízká teplota a přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teplota nebude vyšší než 7 °C.

Dá se tak spíše očekávat, že Wales Rally GB bude znovu především bahnitou soutěží, s řadou průjezdů brody s vodou, které se vytvoří díky silným lijákům. Rozhodovat tak opět může správná volba pneumatik.

-ric- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist