www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 22. září 2023, Svátek má Darina, zítra Berta

Mistrovství­ světa

ME

MČR a RSS

Ostatní­ soutěže

Autosport.cz

Mikuláš Rally Slušovice 2009 realitou !

12. října 2009 • 15:25

Druhou prosincovou sobotu letošního roku se ve Slušovicích a okolí uskuteční akce, o níž se v kuloárech hovořilo již delší dobu. Nyní přinášíme první oficiální informace o soutěži, která by měla navázat na tradici úspěšného a legendárního původního rallysprintu Kopná.

Podnik, jehož oficiální název je Mikuláš Rally Slušovice, se uskuteční v sobotu 12. prosince 2009 a bude ryze jednodenní soutěží. Nejdříve ráno a dopoledne proběhnou seznamovací jízdy a technické přejímky, následně pak ve dvanáct hodin a dvanáct minut odstartuje do soutěže první posádka.

Pokud jde o první informace k trati, ta bude mít zhruba tři desítky kilometrů rychlostních zkoušek. Pojede se kdysi tradiční okruhová zkouška po komunikacích okolo dostihové dráhy ve Slušovicích a připraven bude i klasický rychlostní test v okolí Trnavy a Neubuzi. Servisní zóna bude umístěna v nevyužitém jízdním pruhu vozovky nad dostihovým areálem ve Slušovicích.

Soutěž se pojede jako volný podnik a má uděleno oficiální schvalovací číslo FAS AČR. Účastnit se jí tedy mohou jakákoliv vozidla, která splňují platné předpisy pro Mistrovství ČR rally, rally HA či Poháru České republiky.

Startovné na podnik bylo stanoveno ve výši 3000,- Kč , počet startujících bude muset být bohužel omezen s ohledem na propustnost trati. Oficiální přihlášku a další informace ohledně letošní Mikuláš Rally Slušovice přineseme v průběhu tohoto týdne.

Jan Vaškovič; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist