www.autosport.cz - Vše o rally sportu Dnes je 3. srpna 2025, Svátek má Miluše, zítra Dominik |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
![]() |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reklama Nejčtenější články |
Ostatní soutěže 2010Přehled národních šampionátů - 35. týdenZačátkem září se uklidnilo dění v regionálních seriálech na ostatních kontinentech, naopak v Evropě se národními soutěžemi doslova roztrhl pytel. Dramatické bitvy i čím dál častější rozdílení titulů v jednotlivých zemích nabírají na otáčkách. Bulharsko – Rally Sliven Krum Dončev zvítězil v jubilejním třicátém ročníku Rally Sliven, započítávaném kromě mistrovství Bulharska rovněž do zónového poháru východní Evropy. Na druhém místě dojel další pilot na Peugeotu 207 S2000, Marco Tempestini. Dončev tak má nakročeno k domácímu mistrovskému titulu, zvláště když oba jeho nejbližší pronásledovatelé tentokrát nedokončili. Petar Gyošev se v úvodu rally prezentoval třemi nejrychlejšími časy, na RZ 8 ale havaroval a s oběma vylomenými pravými koly na svém lanceru musel odstoupit. Dimitar Iliev s fabií vedl po úvodní etapě nad Dončevem o dvacet sekund. V sobotu se tento rozdíl postupně zmenšoval a definitivní zlom přišel na poslední zkoušce první sobotní sekce, kdy Ilievově škodovce vypověděl službu motor. Soutěž hostila také východoevropskou rozjížďku o postup do evropského finále Pirelli Star Driver – nakonec uspěl Vlad Cosma z Rumunska jedoucí na Citroënu C2 R2.
Francie – Rallye Mont-Blanc Morzine Čtyřiašedesátiletý Dany Snobeck vyhrál Rally Mont-Blanc, další soutěž asfaltového mistrovství Francie. S Peugeotem 307 WRC o necelou minutu a půl porazil Pietra Tsjoena na focusu, na třetím místě dojel Bryan Bouffier s Peugeotem 207 S2000. Tsjoen ovládl první etapu, když byl nejrychlejší na čtyřech ze šesti vložek, Snobeck zaostával o devět sekund. Na třetím místě nocoval Fréderic Comte, jenž poprvé startoval s „velrybou“. Za trojicí WRC se srovnali Bouffier, Julien Maurin a Cédric Robert, který ztratil při výletu mimo trať a následném defektu. Druhá etapa se nezačala dobře vyvíjet pro Snobecka, který prorazil pneumatiku, na následující zkoušce se ale štěstí odvrátilo i od Tsjoena, jenž na chvíli vypochodoval mimo trať. Na čele se zjevil Comte, který tam ale vydržel jen do své nehody na RZ 12. vedení tak opět přešlo ke Snobeckovi, na kterého už Tsjoen s pochroumaným vozem nestačil. Na Rally Mont-Blanc se poprvé ve Francii naostro prezentoval nový Citroën DS3 R3T, za jeho volantem tentokrát byl Kris Meeke, který vůz dovedl do cíle na první příčce mezi vozy skupiny R; druhý Emmanuel Guigou na renaultu zaostal o padesát vteřin.
Itálie - Rally del Friuli Alpi Orientali Paolo Andreucci vyhrál Rally del Friuli Alpi Orientali, na dalších dvou pozicích se umístili tovární jezdci Abarthu Luca Rossetti a Giandomenico Basso, kteří se poprvé představili s modifikovanou, rozšířenou verzí Grande Punta S2000. Soutěž začala nezvyklými výsledky v RZ. Na prvních zkouškách totiž špičce hustě pršelo a nejrychlejšími časy na dvou vložkách se blýskly dvoukolky od Renaultu v rukou Gianfica a de Luny. Na dalších testech se ale pořadí vrátilo do normálních kolejí a první etapu zakončil na prvním místě Andreucci. V druhé etapě zaútočil Rossetti a „Uccimu“ se přiblížil na rozdíl osmnácti sekund. Ztrátu zaznamenal Renato Travaglia, kterého v první sekci druhé etapy postihl defekt. Ani v poslední sekci soutěže Rossetti své snažení nemírnil a neustále se Andreuccimu přibližoval, na poslední RZ jej ale přibrzdil porouchaný zadní diferenciál. Pořadí v nejrychlejší trojce tak zůstalo beze změn, čtvrté místo si vyjel Jan Kopecký, pro něhož to byla jen slabá náplast na nevydařenou domácí barumku.
Německo – Saarland Rallye Mark Wallenwein vyhrál Saarland Ralle, závěrečný díl letošního mistrovství Německa. Při svém premiérovém prvenství v soutěži DRM o necelou půlminutu porazil svého týmového kolegu Matthiase Kahleho, jenž si tak zajistil svůj již sedmý titul mistra Německa. Mark Wallenwein vyhrál úvodní dva testy a po první etapě vedl o dvanáct sekund před Olafem Dobberkauem, kterého na jedné z RZ postihl defekt. Kahle zaútočil na počátku sobotní etapy a posunul se na druhé místo, od RZ 8 se vyhříval na vedoucí pozici. Pak ale Mark vyhrál čtyři zkoušky v řadě, poslední dvě zkoušky pak ovládl starší bratr Sandro, díky čemuž se vyhoupl na poslední ze stupňů vítězů. Díky pátému místu v cíli se z titulu v Divizi 2 potřetí v řadě mohl radovat Carsten Mohe na renaultu. Jedenáctý celkově skončil hostující Thierry Neuville jedoucí na Citroënu C2 R2.
Polsko – Rajd Warszaswski Další vyrovnanou bitvu má za sebou polské mistrovství, které se po čase opět vrátilo na šotolinu. Rajd Warzsawski vyhrál Kajetan Kajetanowicz, o rozuzlení jeho souboje s Michalem Solowowem se ale rozhodlo až na závěrečné vložce. „Kajto“ do soutěže vlétl s obrovskou vervou, z úvodní sekce si kromě více než dvacetisekundového náskoku na Solowowa přivezl rovněž poněkud „obouchanou“ karoserii. V další sekci ale přišel defekt a rozdíl mezi dvěma nejrychlejšími se před druhou etapou zmenšil na pouhých pět sekund. Solowow v neděli zaútočil, vyhrál všechny zkoušky úvodní sekce dne a když „Kajta“ postihl další defekt, pilot modrobílé fiesty se ocitl v těsném vedení. I po servisní pauze Kajetanowicz mírně zaostával, naděje na prvenství se ale nevzdal. Vyhrál předposlední RZ a Solowowův náskok zredukoval na tři sekundy. Do poslední zkoušky oba soupeři nastoupili naplno, bohužel Solowow své tempo přehnal a o strom vylomil kolo. Zkoušku ale dokončil a s půlminutovou ztrátou mu připadlo druhé místo.
Švédsko - Västrallyt Jonas Wigren Focusu WRC 01 na Västrally poprvé slavil výhru na soutěži švédského mistrovství. Součtem časů se mu na desetinu sekundy vyrovnal Jimmy Joge v produkčním mitsubishi, o pořadí nakonec ve prospěch rozhodlo pořadí časů v první RZ. Mistrovské zlato si po další sezoně opět připsal Mats Jonsson s Escortem WRC, který se stal mistrem již pošestnácté. Zkraje rally se na čele usadil Mikael Lindqvist s focusem, který po první etapě vedl na Jonssonem o devět sekund, Wigren ztrácel další čtyři desetiny. V sobotu ale Lindqvist odstoupil pro poruchu spojky a do čela se posunul Wigren. Jimmy Joge tvrdě zaútočil na závěrečné zkoušce, přeskočil svého přímého rivala ve skupině N Jerkera Axelssona a vyrovnal celkový čas Wigrena.
-hof- ; AutoSport.CZ
Sdílet
Příspěvky / komentářeinfoAbyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit |
přihlášení Aktuální výsledky Nemělo by vám ujít
Archiv
|