www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 18. září 2020, Svátek má Kryštof, zítra Zita

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství ČR 2010

Václav Pech jun. obhájil absolutního vicemistra v rallye ČR

27. září 2010 • 07:00

Posádka EuroOil teamu Václav Pech jun se spolujezdcem Petrem Uhlem tento víkend uzavřela sezonu 2010 v Mezinárodním mistrovství České republiky v Rallye obhajobou pozice vicemistrů republiky v rallye. Stejně jako v loňském roce bojoval Pech s Uhlem až do poslední soutěže roku o mistrovský titul s produkčním vozem i proti přesile moderních speciálů kategorie S2000. K titulům absolutních vicemistrů přidali mistrovskou korunku v kategorii N4, tedy produkčních vozů, kde letos ani jednou nenašli přemožitele a na mezinárodní scéně opět vzorně reprezentovali Českou republiku, což potvrzuje titul Mistrů střední Evropy.

Rallye Příbram tento víkend uzavřela úspěšnou sezonu 2010, kdy posádka Pech – Uhel obsadila pódiové umístění v Mezinárodním mistrovství České republiky v rallye v šesti ze sedmi soutěží. Poslední rallye roku ale nebyla rozhodně jednoduchým závodem. „Máme za sebou opravdu hodně náročnou soutěž, kde jsme hned od začátku zkoušeli bojovat s Pavlem Valouškem, se kterým jsme byli ve hře o titul. Byla to jízda na hraně a v první etapě nás dělily jen vteřinky. Druhou etapu zkomplikoval déšť. Kombinace kluzkých asfaltů a rychlých úseků kde jsme dosahovali rychlostí kolem dvoustovky byla hodně náročná. V závěru soutěže už byly pozice rozdány a my již nechtěli riskovat zbytečné poškození vozu a spokojili jsme se s třetí pozicí. Gratulujeme Pavlu Valouškovi k premiérovému zisku titulu,“ říká Václav Pech jun. a dodává „Zisk titulu vicemistrů je odměnou pro celý tým a poděkování našim reklamním partnerům, díky kterým jsme mohli závodit na té nejvyšší úrovni. Na každém závodě nás podporovalo velké množství fanoušků, kterým za přízeň srdečně děkujeme.“

Václav Pech jun. s Petrem Uhlem se mohou pochlubit obdivuhodnou statistikou, za posledních deset sezon Mezinárodního mistrovství České republiky v rallye byli 5x absolutními mistry a 5x absolutními vicemistry čímž se nemůže pochlubit žádný z jejich soupeřů.

Václava Pecha jun. do konce roku 2010 čeká ještě účast na tradičním Setkání mistrů v Sosnové u České Lípy a „mikulášský“ Pražský Rallyesprint.

www.VaclavPech.cz
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist