www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 31. března 2020, Svátek má Kvido, zítra Hugo

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa 2010

Hänninen pojede s Gassnerem SWRC

21. prosince 2010 • 14:35

Po letošním vítězství v seriálu IRC si Škoda opět klade vyšší cíle. Díky partnerství se společností Red Bull a s privátním týmem BRR vznikl nový tým Red Bull Škoda.

Tým Red Bull Škoda vznikl spojením továrního týmu Škoda Motorsport, privátního týmu Baumschlager Rally Racing (BRR) a silného partnera, společnosti Red Bull. Posádky nové formace budou tvořit finští vítězové IRC Juho Hänninen s Mikko Markkulou, kterého doplní nadějný německý soutěžní jezdec Hermann Gassner jr. se spolujezdkyní Katharinou Wüstenhagen. Oba jezdci se představí v roce 2011 v šampionátu S-WRC.

Michal Hrabánek, šéf týmu Škoda Motorsport: „Jsme potěšeni, že můžeme přispět k dalšímu rozvoji projektu Fabia Super 2000 společně s firmou Red Bull a týmem BRR. Red Bull představuje jednoho z nejsilnějších možných partnerů v současném světě sportu. Zázemí týmu BRR pod taktovkou devítinásobného mistra Rakouska v rally a našeho vůbec prvního zákazníka vozu Fabia Super 2000 Raimunda Baumschlagera je pro nás zárukou profesionálního přístupu na té nejvyšší úrovni“.

Raimund Baumschlager má se světem rally dlouholeté zkušenosti. V Rakousku patří mezi ikony tohoto sportu. Pod jeho vedením se Red Bull Rally tým s Fabií Super 2000 úspěšně účastnil v posledních dvou letech světových soutěží.

K nejzářivějším momentům patřilo několik vítězství Patrika Sandella v sezoně 2010/2011, který startoval rovněž s podporou švédského importéra vozů Škoda. I nová posila týmu Juho Hänninen má s týmem Baumschlagera výtečné zkušenosti – v loňském roce slavil s jeho Fabií Super 2000 v kategorii S-WRC jednoznačné vítězství na domácí rally ve Finsku.

Raimund Baumschlager je přesvědčen o skvělé budoucnosti týmu společně s Hänninenem: „Předně bych chtěl poděkovat za podporu týmu Škoda Motorsport a rovněž našemu partnerovi Red Bullu. S oběma mám dlouholeté a jen ty nejlepší zkušenosti, protože oba představují vrchol ve svém oboru. Juho patří poslední roky k absolutní jezdecké špičce, pamatuji ho ještě z dob PWRC, kdy byl naším nejtěžším soupeřem v boji o mistrovský titul.“

Zároveň s ním mám výborné zkušenosti jako s testovacím pilotem i člověkem. Jsem přesvědčen, že s ním můžeme myslet na nejvyšší příčky. Hermann Gassner má vedle Juha výbornou možnost růstu a učení se jak při testování, tak v závodech. Máme v plánu zúčastnit se zhruba sedmi soutěží šampionátu", prohlásil R. Baumschlager.

Škoda Motorsport
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist