www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 30. března 2020, Svátek má Arnošt, zítra Kvido

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Mistrovství světa 2010

Kimi Raikkonen: Rally je mnohem těžší než F1

foto

2. ledna 2011 • 13:30

Bývalý světový šampion pomyslné královny motorsportu – Formule 1, Kimi Raikkonen, který prožil z výsledkového hlediska nepříliš vydařenou sezonu provázenou haváriemi, prozradil, že ho i přesto první sezona ve WRC posunula o kus dál.

příspěvků: 4 celý článek »

Jurij Protasov pojede v roce 2011 PWRC

foto

31. prosince 2010 • 15:20

Bývalý ukrajinský šampion Jurij Protasov, známý i ze startů na Barum Czech Rally Zlín a Rally Bohemia, bude v příštím roce startovat v PWRC. Společně se svým obvyklým spolujezdcem Adrianem Aftanazivem budou startovat s Mitsubishi Lancer Evo X z dílen italské stáje Top Run.

žádný příspěvek celý článek »

Jean Todt by chtěl změnit předpisy pro superally

foto

29. prosince 2010 • 11:00

Prezident FIA Jean Todt by se rád zbavil v posledních letech hojně využívaného pravidla superally, které umožňuje posádkám i po odstoupení pokračovat v soutěži.

příspěvků: 1 celý článek »

Federico Villagra bude s týmem Munchi's pokračovat v MS

foto

28. prosince 2010 • 21:20

Argentinský multišampion Federico Villagra bude i v nadcházející sezóně pokračovat v barvách Munchi's Ford World Rally Team v mistrovství světa v automobilových soutěžích.

žádný příspěvek celý článek »

Juho Hänninen: Mým cílem byl vždy světový šampionát

foto

28. prosince 2010 • 20:15

V předešlých dnech byl definitivně potvrzen program továrního jezdce Škody Motorsport a úřadujícího šampiona seriálu Intercontinental Rally Challenge, Juho Hänninena, který se v nadcházejícím roce zaměří na světový šampionát, respektive doplňkový seriál SWRC vypsaný pro stávající dvoulitrové speciály S2000. Fina tak v sezoně 2011 uvidíme i nadále za volantem Fabie S2000, tentokrát pod hlavičkou týmu Red Bull Škoda, kde mu bude dvojku dělat mladý německý jezdec Hermann Gassner junior.

žádný příspěvek celý článek »

Co nového v technice v sezoně 2011?

foto

24. prosince 2010 • 08:00

Od ledna dochází k řadě změn ve světě automobilových soutěží. Nyní máme již poněkud jasněji, takže se pojďme podívat detailněji na to, co je nového a co naopak zůstává. Předně si tedy ujasněme, co bude nyní nejvyšší kategorií aut v různých šampionátech rally.

příspěvků: 4 celý článek »

Švédská Rally překoná rekord v délce tratě

foto

22. prosince 2010 • 09:00

Podle posledních informací to vypadá, že se Švédská Rally 2011 stane první novodobou automobilovou soutěží, která překoná ve své celkové délce dvě tisícovky kilometrů.

příspěvků: 1 celý článek »

FIA plánuje od roku 2012 změnu pravidel pro pneumatiky

foto

21. prosince 2010 • 23:00

Snaha o co největší úsporu ve světovém šampionátu týkající se pneumatik dostává pro následující ročníky jasnějších rozměrů. Po odchodu italského giganta Pirelli, který byl v předešlých třech letech výhradní dodavatel pro mistrovství světa, začíná navrátivší se Michelin již nyní na žádost FIA pracovat na pneumatice, která by byla schopna vydržet celou jednu etapu. Od sezony 2012 bude totiž s největší pravděpodobností toto pravidlo zaneseno do řádů.

příspěvků: 5 celý článek »

Hänninen pojede s Gassnerem SWRC

foto

21. prosince 2010 • 14:35

Po letošním vítězství v seriálu IRC si Škoda opět klade vyšší cíle. Díky partnerství se společností Red Bull a s privátním týmem BRR vznikl nový tým Red Bull Škoda.

žádný příspěvek celý článek »

DMACK se připravuje na debut v MS

foto

20. prosince 2010 • 19:30

Čínská společnost DMACK, nový oficiální dodavatel pneumatik pro MS v rally pro rok 2011, nedávno završila finální fázi vývoje a testů gum pro šotolinový a sněhový povrch. Zároveň představila kompletní nabídku pro soutěžní týmy účastnící se v příštím roce mistrovství světa.

žádný příspěvek celý článek »

Daniel Oliveira upřesnil své plány v MS

foto

18. prosince 2010 • 14:15

Jak jsme informovali již před týdnem, Daniel Oliveira bude startovat v nadcházející sezóně mistrovství světa s vozem Mini Countryman WRC. V těchto dnech upřesnil své plány.

žádný příspěvek celý článek »

Martin Prokop si vyzkoušel Mini WRC

foto

16. prosince 2010 • 17:45

Martin Prokop stále nemá jistotu, jak bude vypadat jeho sezóna 2011. I proto se zúčastnil testů u dvou značek, které budou své vozy nasazovat v mistrovství světa v příštím roce - u Mini a u Fordu.

žádný příspěvek celý článek »

Sezóna mistrovství světa 2010 je definitivně za námi (+VIDEO)

foto

12. prosince 2010 • 20:00

Na pátečním předávání cen s Monte Carlu definitivně skončila sezóna mistrovství světa 2010. V roce, kdy končí éra dvoulitrových vozů kategorie WRC a seriálu Junior WRC, naopak byl nově nastartován seriál SWRC.

příspěvků: 1 celý článek »

Daniel Oliveira pojede s Mini mistrovství světa

foto

12. prosince 2010 • 13:00

Brazilský pilot Daniel Oliveira přichystal pro příznivce automobilových soutěží velké překvapení. V nadcházející sezóně se představí na závodech v rámci mistrovství světa s třetím vozem nové kategorie WRC od Prodrivu.

příspěvků: 1 celý článek »

Peter van Merksteijn jun. pojede s továrním Citroënem DS3 WRC

foto

10. prosince 2010 • 13:45

Na únorové Rally Sweden budou poprvé nasazeny nové speciály kategorie WRC. Vzhledem k různým okolnostem budou moci oba výrobci nasadit pouze omezený počet soutěžních speciálů. Velkým překvapením je, že do jednoho ze čtyř Citroënů DS3 WRC usedne Peter van Merksteijn jun.

příspěvků: 9 celý článek »

toplist