Dnes je 20. května 2024, Svátek má Zbyšek, zítra Monika

Mediasport mezinárodní mistrovství ČR 2013

5. miesto pre Styllex motorsport na Bohemia Rally 2013

22. července 2013 • 14:30

Po vyrovnanom výkone si na jubilejnom 40. ročníku Rally Bohemia pripísal Martin Koči na svoje konto cenné piate miesto v absolútnom hodnotení súťaže, získal 14 bodov do hodnotenia European Rally Cup a zvíťazil v kategórii juniorov do 25 rokov.

Martin Koči - Lukáš Kostka (Škoda Fabia S2000) - Rally Bohemia 2013

Tento hodnotný výsledok dosiahol jazdec tímu Styllex motorsport i napriek tomu, že v kokpite jeho Škody Fabia S2000 nahradil stabilného navigátora Petra Starého (ktorý bol pracovne zaneprázdnený) Lukáš Kostka. Spolupráca novej posádky však od úvodu fungovala výborne. Martin si rýchlo zvykol i na nové pneumatiky Michelin Pilot Sport R10 a R20, ktoré sú predpísané pre podujatia ERC. V sobotu bojoval Martin nielen so súpermi, ale v závere etapy i s drobnou zdravotnou indispozíciou. Sobotňajšiu etapu ukončila posádka tímu Styllex motorsport na 6. mieste v priebežnom hodnotení.

V úvode nedeľňajšej etapy, v snahe zmazať stratu na 5. miesto, nasadil Martin Koči ostrejšie tempo. Výsledkom ale boli len dva výlety mimo trať a zvýšenie straty na piateho J. Tarabusa. Preto sa posádka tímu Styllex motorsport po servisnej prestávke sústredila na udržanie 6. miesta. V predposlednej rýchlostnej skúške však pre nehodu zo súťaže odstúpil zo 4. miesta Jan Sýkora a Martin s Lukášom sa predsa len posunuli na výborné 5. miesto medzi najlepšími českými posádkami.

Účasť na Rally Bohemia 2013 v cieli krátko zhodnotil i principál tímu Styllex Motorsport Peter Koči: „Z nášho pohľadu to bol úspešný štart. Taktické pokyny, ktoré sme stanovili pred štartom posádka splnila. Pre Martina to bola výborná skúsenosť, keďže na novej, neznámej trati musel jazdiť výlučne podľa rozpisu, naviac s novým navigátorom. Rally Bohemia bola veľkým prínosom do Martinovho ďalšieho osobnostného i jazdeckého vývoja.“

Program tímu Styllex motorsport pokračuje štartom posádky Martin Koči - Petr Starý na podujatí Majstrovstiev Slovenska, jubilejnom 40. ročníku Rallye Tatry od 26. do 27. 7. 2013.

Zvukové záznamy zo servisu, videá, fotky a aktuality z priebehu Rally Bohemia 2013 nájdete na stránkach tímu Styllex motorsport: