www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. června 2021, Svátek má Zdeňka, zítra Jan

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

European Rally Championship 2013

Připravované novinky v mistrovství Evropy

21. listopadu 2013 • 13:00

Na nadcházející světové radě FIA se budou, kromě předpisů pro mistrovství světa, schvalovat také předpisy pro nadcházející sezónu mistrovství Evropy. Jakých novinek se můžeme dočkat?

ERC - Rallye du Valais 2013

Hlavní promotér mistrovství Evropy, Eurosport Events, je zatím ohledně informací k nadcházející sezóně hodně skoupý. V závěru minulého týdne udělal alespoň první zásadní informační krok - zveřejnil kalendář mistrovství Evropy 2014.

V následujících dnech se snad dočkáme další várky informací. A co tedy můžeme očekávat? Systém bodování by měl zůstat zachován, tedy čtyři nejlepší výsledky z každé poloviny sezóny, přičemž za každou etapu budou i nadále udělovány bonusové body.

Kromě absolutní klasifikace pak zůstane zachováno i hodnocení 2WD a produkčních aut. Letošní nepovedenou soutěž týmů nahradí pohár značek. Absolutní novinkou pak bude juniorský šampionát pro jezdce do pětadvaceti let na vozech kategorie R2.

Zástupci promotéra se snaží i o snižování nákladů. V letošním roce zavedené omezení počtu pneumatik se ještě trochu upraví, pro nadcházející sezónu by mělo být k dispozici pouze 16 pneumatik + 4 za shakedown. Další výraznou změnou bude nutnost pro všechny soutěžní posádky použít nezávodní, sériový benzín.

Po letošních experimentech se rozhodl promotér mistrovství Evropy zvýšit význam kvalifikace. Proto bude v sezóně 2014 pro prioritní jezdce povinná kvalifikace na všech soutěžích, přičemž bude snaha o její větší medializaci.

-plu- ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
21.11.2013 17:55
Markfox
No toho závodního benzínu bude škoda, tu vůni jen tak nic nenahradí :-D
toplist