www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 23. září 2020, Svátek má Berta, zítra Jaromír

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

European Rally Championship 2013

Organizátoři ME v rally vyznamenali šampiony (+VIDEO)

foto

12. prosince 2013 • 17:00

FIA European Rally Championship (ERC) a Eurosport udělili tovární posádce značky Škoda Jan Kopecký a Pavel Dresler titul mistrů Evropy. Nejlepší piloti sezóny 2013 převzali během slavnostního ceremoniálu v Paříži poháry. Před čtyřmi dny tuto posádku ocenila i mezinárodní automobilová federace FIA.

žádný příspěvek celý článek »

Další nové trofeje v mistrovství Evropy

foto

12. prosince 2013 • 10:45

Po juniorském mistrovství a poháru značek přichází seriál FIA ERC s další novou klasifikací. Bude se jednat o hledání mistrů jednotlivých povrchů, tedy asfaltu, šotoliny a sněhu. Bodování soutěže bude provedeno pomocí klasické bodovací škály FIA, tedy od 25 do 1 bodu pro deset nejrychlejších posádek v cíli jednotlivých rally.

žádný příspěvek celý článek »

Řada pohárů a ocenění na ceremoniálu FIA v Paříži

foto

10. prosince 2013 • 11:30

Pro značku Škoda byla letošní ceremonie mezinárodní automobilové federace FIA skvělým završením vydařené sezóny v oblasti motorsportu. "V páté sezóně vozu Škoda Fabia Super 2000 naši piloti opět dokázali, že je Fabia jedním z nejlepších vozů své kategorie," říká Michal Hrabánek, šéf Škoda Motorsportu. "Kontinentální tituly v ERC, APRC a Jižní Americe jsou ty nejzářivější příklady. Stejně tak nás těší četné úspěchy privátních jezdců na národních úrovních."

žádný příspěvek celý článek »

Škoda vyvine do roku 2015 vůz Fabia R5

foto

5. prosince 2013 • 12:50

Úspěšný sportovní projekt Škoda Fabia Super 2000 bude mít svého následovníka. V Mladé Boleslavi začnou v roce 2014 práce na vývoji soutěžního speciálu Škoda Fabia R5. Na scéně se nový vůz objeví v průběhu roku 2015. Škoda Motorsport má za sebou letos jednu z nejúspěšnějších sezón své 112leté historie. Vrcholem byla vítězství ve třech kontinentálních šampionátech a šest národních triumfů.

žádný příspěvek celý článek »

Přejmenování kategorií skupiny R naruby? Světe div se, ano...

foto

25. listopadu 2013 • 18:50

Po kotrmelcích ohledně omezení vozů WRC v roce 2006 nebo při zavádění záměnného a bohužel nákladného konceptu RRC/WRC a s tím souvisejícího udušení atmosférických vozů S2000 to konečně vypadalo, že se FIA vytáhla a s předpisy pro nové vozy R5 konečně nabrala správný směr. Ovšem neříkej hop, dokud nepřeskočíš – přichází totiž perla zcela zapadající do výše zmíněného koloritu – od roku 2014 se totiž všechny soutěžní vozy kategorií R1 až R5 přejmenovávají na R5 až R1…

příspěvků: 13 celý článek »

Kalendář pro juniorský šampionát v ME potvrzen

foto

24. listopadu 2013 • 01:00

Jak jsme informovali před pár dny, novinkou nadcházejícího mistrovství Evropy v automobilových soutěžích bude juniorský šampionát. Promotér seriálu konečně oficiálně zveřejnil základní detaily včetně kalendáře.

příspěvků: 1 celý článek »

Připravované novinky v mistrovství Evropy

foto

21. listopadu 2013 • 13:00

Na nadcházející světové radě FIA se budou, kromě předpisů pro mistrovství světa, schvalovat také předpisy pro nadcházející sezónu mistrovství Evropy. Jakých novinek se můžeme dočkat?

příspěvků: 1 celý článek »

Renault Clio R.S. R3T se představuje

foto

20. listopadu 2013 • 19:00

Není žádným tajemstvím, že sportovní oddělení automobilky Renault již nějakou dobu pracuje na nástupci veleúspěšného Clia R3C. Toho Renault Sport prodal neuvěřitelných 373 kusů! Experiment s Méganem R.S. skupiny N se i přes dílčí úspěchy továrního týmu příliš nevydařil a Renault se tak rozhodl vrátit k osvědčenému základu v podobě menšího Clia.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallye du Valais od Marka Pléhy

foto

20. listopadu 2013 • 09:00

Závěrečným dílem letošního mistrovství Evropy byla Rallye du Valais. Závody na jihu Švýcarska se vyznačují nejen náročnými rychlostními zkouškami, ale také nádhernou přírodou kantonu Wallis, což ostatně můžete posoudit z přiložených snímků našeho spolupracovníka Marka Pléhy.

žádný příspěvek celý článek »

Fotogalerie z Rallye du Valais od Marcela Žáka

foto

14. listopadu 2013 • 08:00

Závěrečným dílem letošního mistrovství Evropy byla Rallye du Valais. Závody na jihu Švýcarska se vyznačují nejen náročnými rychlostními zkouškami, ale také nádhernou přírodou kantonu Wallis, což ostatně můžete posoudit z přiložených snímků našeho spolupracovníka Marcela Žáka.

žádný příspěvek celý článek »

Breenova penalizace aneb boží mlýny přeci jen melou

foto

12. listopadu 2013 • 13:00

Hodně emocí vnesla hned v úvodu Rallye du Valais zrušená penalizace pro duo továrních jezdců Peugeotu za pozdní příjezd do ČK 2. Vyšší moc však přeci jen zasáhla, když přiměla oba navigátory k fatální chybě.

žádný příspěvek celý článek »

Esapekka Lappi vyhrál Rallye du Valais

foto

11. listopadu 2013 • 20:20

Tovární jezdec Škody Motorsport Esapekka Lappi vyhrál závěrečný díl letošního seriálu mistrovství Evropy, Rallye du Valais. Díky švýcarskému úspěchu se posunul na konečnou pátou příčku v hodnocení ME.

žádný příspěvek celý článek »

Toyota pokračuje v expanzi do rally – nyní s GT86!

foto

11. listopadu 2013 • 11:40

Japonská automobilka Toyota rozšiřuje své aktivity v oblasti klientského motosportu. Německé sportovní oddělení TMG v minulém roce představilo první části svého programu pro soukromé závodníky – přišlo se čtrnáctistovkou Yaris R1A pro rally a také vypsalo okruhový pohár pro vozy GT86. Nyní přichází další skok – osmdesát šestka totiž v úpravě pro třídu R3 zamíří do rally!

žádný příspěvek celý článek »

„Létající Fin“ Lappi vítězí v ERC finále ve Švýcarsku

foto

11. listopadu 2013 • 08:45

„Létající Fin“ Esapekka Lappi triumfoval pro značku Škoda také ve finálové soutěži letošního mistrovství Evropy ve švýcarských Alpách. Jen šest dní po úspěchu v Číně zvítězil finský talent se svým spolujezdcem Jannem Fermem na Rally du Valais s jasným náskokem. Byl to vydařený závěr mimořádně úspěšného rallyového roku značky Škoda, který byl korunován tituly v ERC a asijsko-pacifickém šampionátu (APRC).

žádný příspěvek celý článek »

Sledujte Rallye du Valais ON LINE

foto

7. listopadu 2013 • 12:00

Podledním podnikem letošního obrozeného seriálu mistrovství Evropy bude Rallye du Valais. Jak se bude dařit rozmanitému startovnímu poli na rychlostních zkouškách v jihošvýcarském horském kantonu Wallis můžete sledovat živě společně se serverem AutoSport.CZ.

žádný příspěvek celý článek »

toplist