www.autosport.cz - Vše o rally sportu

Dnes je 26. listopadu 2020, Svátek má Artur, zítra Xénie

Mistrovství světa

ME

MČR a RSS

Ostatní soutěže

Autosport.cz

Rallysprint Série 2016

Na Vsetíně vyšel Minařík racing naprázdno

21. října 2016 • 14:00

Závěrečný sprint letošní sezony se odjel v polovině října na Valašsku. Bonver – Partr rally Vsetín 2016 připravila trať s osmi rychlostními zkouškami a 112 posádkami na startu. Mezi nimi byla i čtveřice jezdců hájících barvy Minařík racing. Po pohárových žních z letošní sezony přišel pro tým půst, navíc dva vozy soutěž nedokončily. Prvními z úspěšných byli Pavel Mika s Radimem Strnadem na Renaultu Clio R3.

Pavel Mika - Radim Strnad (Renault Clio R3) - Bonver-Partr Rally Vsetín 2016

Zlínská posádka závod rozjela dobře, když na úvodní zkoušce sprintu zajela 3. nejrychlejší čas ve třídě. Následně se ale začal projevovat technický problém u vozu a Pavel s Radimem ve třídě ztráceli. „Na poslední sprint do Vsetína jsme se s Radimem velmi těšili, neboť v druhé polovině roku jsme se v závodním autě moc nesvezli. Ve Vyškově jsme jeli s Radimem první závod a velmi nám to klapalo, v Pačejově jsme se ale svezli pouze zkoušku a půl. Vsetínský sprint je pro nás domácí soutěží, zdejší rychlostní zkoušky známe, navíc na soutěž bylo krásné počasí, což umocňovalo zážitek. Hned na úvodní rychlostní zkoušce jsme ale zjistili, že nám auto plave. Nejdříve jsem dával vinu evropským pneumatikám, se kterými nemám ještě velké zkušenosti. V servisu jsme ale zjistili, že se jedná o technický problém vycházející od špéry. Po druhé zkoušce jsem měl tendenci ze závodu odstoupit, ale vůči Radimovi, týmu i divákům by to nebylo fér, a tak jsem rally dokončil, byť mé pocity z jízdy nebyly nejlepší. Závěrečný sprint sezony se pořadatelsky vydařil, počasí přálo a okolo trati se sešlo poměrně dost lidí. Chtěl bych poděkovat Radimovi za skvělou práci v autě a týmu Lubomíra Minaříka za přípravu vozu,“ zhodnotil vystoupení na Valašsku Pavel Mika. Posádka Mika – Strnad byla nakonec klasifikována na 30. místě absolutní klasifikace, 20. místě v rámci RSS a ve třídě 5 obsadila posádka pátou příčku.

Podobně jako Mika rozjeli závod i Petr Krajča s Janem Houštěm na Renaultu Clio, tentokráte zařazeném do třídy 8. Také posádka zastupující želechovické paseky zajela erzetu Semetín ve třetím nejrychlejším čase třídy. Ale i ona se potýkala s problémy vozu. „Vsetínská rally pro nás byla velmi důležitou, tak jsme se rozhodli, že přípravě obětujeme více času. Do Vsetína jsme odjeli už ve čtvrtek odpoledne, abychom vyzvedli itík a mohli od pátečního rána trénovat. Pátek proběhl velmi rychle, protože jsme RZ znali z minulého ročníku. Dali jsme si lehkou večeři a šli se připravovat na sobotu. V sobotu ráno jsme vstupovali do soutěže na průběžném 1. místě ve třídě 8 a tuhle pozici jsme chtěli udržet a stát se mistry. Jenže už na 1. RZ jsme zjistili, že to nebude až tak jednoduché. Měli jsme technické problémy s autem a spíše jsme se trápili. Už před prvním servisem jsme ztráceli 23 vteřin na lídra třídy a my cítili slabší výkon motoru pod kapotou. V servisu kluci auto poladili a my se vydali na RZ Jabloňová, ta byla ovšem zrušena a na RZ Vidče naše ztráta narostla na 42,6 vteřin, a tím bylo pro nás po závodě. Na rampu jsme dojeli, závod jsme dokončili na 4. místě ve třídě 8, a tím přišli o titul. Až závěrečná kalkulace ukáže, jak se nakonec umístíme. Velké poděkování patří sponzorům DH elektro, Imont, Mašlaň, Zachar Luděk a syn, Apled, EXPERT TECHnology, Premier Containers, děkujeme kamarádům a rodinám za podporu, bez které by to nešlo. Uvidíme, jak budeme pokračovat v příští sezóně,“ uvedl v cíli zklamaný Petr Krajča.

Vedle 4. místa ve třídě náleží Petrovi s Honzou 46. místo absolutně a 36. místo v RSS. Další dvě dvojice už neměli štěstí dokončit závěrečný sprint. V závěru úvodní zkoušky sprintu začal zlobit motor Hondy Civic 1.6VTi Jaroslava Šopíka a Daniela Hamšíka kdy po nabrané ztrátě se posádka rozhodla ze soutěže odstoupit. To posádka Michael Fiedler – Ondřej Švéda se svezli větší část rally. V průběžném hodnocení třídy se kluci pohybovali kousek za bednou, stopku v soutěži jim vystavila nehoda při druhém průjezdu RZ Hošťálková.

Miroslav Vebr ; AutoSport.CZ
Sdílet

Příspěvky / komentáře

info

Abyste mohli psát komentáře ke článkům, musíte se přihlásit
toplist